PR článok | 13.11.2018

Sprchový set: Keď máte všetky obľúbené doplnky na jednom mieste

Často sa zaoberáme rekonštrukciami a úpravou interiéru, no zabúdame na výmenu niektorých doplnkov, ktoré pri plnohodnotnom využívaní konkrétneho priestoru nakoniec vplývajú na našu spokojnosť a pohodlie asi najviac.

Keď už hovoríme o opravách, ani v kúpeľni by ste sa dlhodobo nemali zaoberať len výmenou dlaždíc. Niekedy je jednoducho potrebné prehodnotiť výmenu všetkých sanitárnych zariadení, z ktorých jedným je aj sprcha alebo celý sprchový set.

Osoby, ktoré stoja pred týmto dôležitým rozhodnutím, môžu mať s tým ale v dôsledku širokej ponuky  problém. Neplatí to však v prípade, ak sa o všetkom dopredu informujete a urobíte si malý prieskum toho, čo je v aktuálnej ponuke na našom trhu a môžete si to dovoliť aj kúpiť. A pevne veríme, že vám s riešením tohto problému pomôže aj náš článok.

Sprchová hlavica vám musí sedieť po všetkých stránkach

Dodržiavanie osobnej hygieny je pre človeka veľmi dôležité, pretože sa v konečnom dôsledku stará o našu osobnú pohodu a vyvážené funkcie organizmu. Dobrý imunitný systém a dokonalý vzhľad je potom len čerešničkou na torte.

K tejto pohode nám ideálne slúžia naše kúpeľne a sprchy. Konkrétne dobrá sprchová hlavica je základ. Moderný dizajn a dobré funkcie však čakajte len od kvalitného dodávateľa tejto techniky, ktorým môže byť napríklad aj  Wellmall.sk

Pozor na dostatočný prietok vody

Ak ste si už vybrali miesto svojho nákupu, potom je čas zohľadniť aj niektoré ďalšie špecifické vlastnosti. Možno volíte klasické hlavice alebo kombinované sprchové sety. V oboch prípadoch si však dávajte pozor na prietok vody. Samozrejme, že ovplyvňuje aj pohodlie pri sprchovaní, no spotreba a úspora je pre mnohých niekedy to najdôležitejšie kritérium.

Tento faktor ovplyvňuje výšku nákladov na vodu, na ktoré si musia dávať pozor najmä ľudia, ktorí nemajú vlastné studne, alebo sú pripojení na verejné siete. Nehovoriac o tom, že klimatické podmienky sa menia a prevaha suchých teplých dní bez dostatočnej závlahy je veľká.

Tlak vody

V tejto súvislosti je dôležité upozorniť na správny tlak vody, pretože v opačnom prípade bude dochádzať k jej nepravidelnému, nedostatočnému a nekontrolovateľnému prúdeniu. Aby ste ale z toho nemuseli viniť niekoho iného, pred rekonštrukciou myslite na správne nastavený tlak v sprche.

Materiál

Materiál sprchových hlavíc alebo celých kompletov je rôzny. No najlacnejšie verzie a napodobeniny vám kupovať v rámci úspor neodporúčame. Potrebujete niečo kvalitné a skutočne praktické. V opačnom prípade to budú zasa len zbytočne vyhodené peniaze.

Najčastejším materiálom je kov – nerezová oceľ alebo jeho napodobenina v podobe plastu. Kov je odolnejší a kvalitnejší, no v niektorých prípadoch sa dokonalé spracovanie môže odrážať aj na hmotnosti, čo komplikuje spomínané pohodlie pri používaní. Toto sa dá ale veľmi efektne vyriešiť sprchovým setom.

Vyskúšajte to s dobrým sprchovým setom

Takáto sprchová súprava je v podstate rovnaká ako klasická sprcha s hadicou, ale s pokročilým a oveľa pohodlnejším držiakom. Ten je vo väčšine prípadov pripevnený ku kovovej tyči, ktorá sa inštaluje na stenu.

Hlavica sa môže pohybovať hore a dole po lište, rovnako tak meniť sklon uhla. To znamená, že si môžete   nastaviť sprchu čo najpresnejšie, čo je praktické, najmä v rodinách, ktorých členovia majú výrazný rozdiel vo výške.

Sprchové sety od Wellmall.sk sú oveľa výhodnejšie ako klasické modely spŕch.  Pre niekoho sa ale na prvý pohľad môžu zdať o niečo drahšie. O opaku sa ale veľmi rýchlo presvedčíte, ak si uvedomíte, že v priebehu niekoľkých rokov ste so sprchou nemuseli mať žiadne zbytočné starosti. Navyše si môžete vybrať set s termostatickou batériou, ktorá vám zaručí neustále rovnakú a vami nastavenú teplotu vody.

O príjemnom relaxe a pohodlí vo vašej sprche tak už nemusíte len snívať. Stačí si vybrať dobrý set a máte po starostiach.