Už v polovici júla ožila šatňa mladých zvolenských krasokorčuliarok zo Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen (ŠKK), ktoré sa po letnej príprave začali pripravovať na svoju v poradí už 8. súťažnú sezónu.

Do súťaží Slovenského pohára (SP) sa zatiaľ zapojí 10 dievčat v 5 vekových kategóriách. V kategórii staršie žiačky bude ŠKK ale i mesto Zvolen reprezentovať Dominika Hatadámová, v mladších žiačkach – 12 ročných Dorota Marková a Emília Buchová, v mladších žiačkach – 11 ročných Laura Debnárová, Karin Ištokovičová a Ema Huliaková. V 10 – ročných nádejach Dominika Nociarová a Andrea Gaálová. Svoju súťažnú premiéru budú mať v 7 ročných nádejach Soňa Nemcová a Martina Vavrincová. Tereza Barborášová a Ela Marková sa na svoje prvé krasokorčuliarske preteky zatiaľ pripravujú. Na pretekárky ŠKK v novej sezóne čaká nielen 16 kôl pretekov SP ale i niekoľko štartov na krasokorčuliarskych pretekoch v zahraničí.

img_0615

ŠKK sa už od svojho založenia pravidelne každoročne venuje aj výuke základov korčuľovania, kde sa deti učia nielen správne ale aj bezpečne korčuľovať. Po absolvovaní kurzu môžu deti v prípade záujmu pokračovať v hokejovej prípravke, alebo u nás v klube.

Pretekárky ale aj kurz vedie na ľade tím zohratých tréneriek s platnou trénerskou licenciou a dlhoročnými skúsenosťami s prácou s deťmi – Jana Zrubecová, Marcela Vavrincová, Dáša Melicheríková a Dušana Slúková.

Prvou mimosúťažnou akciou ŠKK v novej sezóne bol už 5. ročník Halloweenu na ľade. V nedeľu ráno na zvolenský zimný štadión prišlo viac ako 50 detí a dospelých, aby si užili spoločné rodinné korčuľovanie. Už tradične nechýbali ani masky ale ani výborná nálada.

O ďalších súťažných ale i mimo súťažných aktivitách bude ŠKK pravidelne informovať na www.krasozvolen.sk