Plážový volejbal, beh, aktivity pre deti, Pacipacifik. Toto ponúkne športový deň na Môťovskej priehrade v sobotu 15. augusta v rámci Dňa sídliska Sekier.

Projekt je podporený Mestom Zvolen a organizovaný občianskymi združeniami a nadšencami. Celé podujatie bude mať základňu v známom športovom areáli Orlík.

deň sídliska sekier plagátOd 9.00 h sa môžete tešiť na turnaj Aqua Beach Open v plážovom volejbale zmiešaných družstiev. O hodinu neskôr začína Beh okolo vodnej nádrže Môťová v celkovej dĺžke 7 700 m. Od jedenástej na vás čakajú aktivity a súťaže pre deti s CVČ Heuréka. Po viacerých sprievodných aktivitách vystúpi o 15-tej hodine zvolenská kapela Pacipacifik. Program vyvrcholí o 16.00 vyhodnotením volejbalového turnaja.

Podujatie bude moderovať Martin Mázor, aktivity pre deti bude realizovať známe Centrum voľného času Heuréka, turnaj v plážovom volejbale organizačne zabezpečí Občianske združenie Slovenský šport a beh okolo priehrady Občianske združenie Cyklo Zvolen.

Športové aktivity sú určené predovšetkým pre rekreačných športovcov. Na športovom dni sídliska sú ale vítaní nielen športovci, ale aj diváci. Podrobnejšie informácie pre záujemcov o účasť v športových súťažiach nájdete na stránke cyklozvolen.sk/beh-motova/ respektíve na slovenskysport.eu.