Zvolenská multifunkčná mládežnícka športovkyňa Alžeta Garguláková (12 rokov) má za sebou úspešný rok. V sobotu 17. novembra vyhrala Majstrovstvá Slovenskej republiky v cezpoľnom behu, ktoré sa konali v Dudinciach.

Okrem výhry na Majstrovstvách SR v cezpoľnom behu, tento rok vyhrala aj Majstrovstvá SR v atletike – beh na 1 500 metrov mladšie žiačky a úspech zožala aj v letnom biatlone. Mimo súťažne vyhrala i na Majstrovstvách Českej republiky v cezpoľnom behu.

Alžbeta Garguláková preteká za AKM Zvolen, avšak trénuje v Banskej Bystrici pod vedením Pavla Kováča. „Betka je skromná, rýchlo sa učí nové veci. Úspechy v tomto veku nie sú to najdôležitejšie, podstatný je postupný rozvoj. Betkin strednodobý cieľ je uspieť v juniorských kategóriách a dostať sa napríklad na EYOF 2021 v Košiciach a následne na OH mládeže 2022,“ hovorí Pavol Kováč, tréner Alžbety Gargulákovej.

V nasledujúcom roku športovkyňu čakajú atletické šampionáty, kde by chcela uspieť.  Jej osobným cieľom je zlepšiť sa v bežeckom lyžovaní, ktoré trénuje na Športovom gymnáziu v Banskej Bystrici.