Hráči z MFK Lokomotíva Zvolen včera 7. mája vymenili svoje tradičné červené dresy za modré v zápase proti TJ Sokol Dolná Ždaňa. Atmosféra bola veselá, už od začiatku zaznievali hlasité výkriky z oboch diváckych táborov. Zápas navštívilo 485 divákov.

Prvé minúty sa zápas držal v strede ihriska bez výraznejších šancí zakončiť akciu. V desiatej minúte rozhodca odpískal pre MFK trestný kop, ktorý Marcel Tyčiak nepremenil a brankár TJ Sokola Roman Packo s presnosťou strelu vyrazil. Diváci na strane hostí nešetrili posmešnými a pohoršenými pokrikmi na rozhodcu Ivana Kružliaka. Hráči Dolnej Ždane sa niekoľko krát dostali pred bránu MFK, no brankár Pitoňák nepustil loptu do siete a všetky útočné strely s prehľadom zachytil. V 22. minúte hráč MFK s číslom 9 Vratislav Bobor dostal prvú žltú kartu za ostrý šľapák na protihráča Romana Krivjančina. Po niekoľkých zaujímavých fauloch, ktoré si rozhodca nevšimol dostal ďalšiu žltú kartu opäť Zvolenčan, kapitán mužstva Lukáš Pelegríny za jasné „filmovanie“, keď hladkým spôsobom bez poriadneho kontaktu spadol na hrisku. Aj napriek viacerým trestným kopom a skvelým príležitostiam domáci ani hostia nedostali loptu do brány. V 34. minúte hráčovi s číslom 7 Adamovi Hrošovi počas neprimeraného zákroku roztrhli dres, pričom si rozhodca tento zákrok nevšimol. Z hostí za faul na hráčov MFK dostali v prvom polčase žltú kartu Roman Krivjančin a Pavol Kravárik. Prvý polčas tak skončil bez gólu.

V druhom polčase začali hrať bez počiatočnej dravosti, no to sa po chvíli zmenilo a začala tvrdá hra s nebezpečnými zákrokmi. V 56. minúte po faule zostal na zemi ležať hráč MFK Dušan Vrbiniak aj záložník TJ Sokola Ján Pinka. Za tento zákrok dostal žltú kartu zvolenský hráč, no trestný kop Ján Pinka predsa len nepremenil na gól. V 74. minúte sa hosťom po niekoľkých krásnych šanciach konečne podarilo dať gól po výbehu zvolenského brankára do opustenej brány, toto zakončenie si pripísal útočník Michal Páleník. Hostia viedli a minúty neľútostne ubiehali, oba tímy vystriedali hráčov a diváci boli pripravení, že zápas skončí výhrou TJ Sokola, no nečakane v poslednej minúte vyrovnal Mário Želiezka.

Prinášame vám vo videozázname aj dva sporné momenty, na prvom je vidieť, či mal hráč MFK dostať žltú kartu a druhý moment nejasne ukazuje, či má platiť gól v poslednej minúte, ktorý dal zvolenský tím. Je tam sporné posúdenie vhadzovania, z ktorého padol gól. Sporné momenty sa budú posielať na prekontrolovanie Slovenskému futbalovému zväzu.

MFK Lokomotíva Zvolen – TJ Sokol Dolná Ždaňa 1:1 (0:0)

Zostavy:

MFK: Vreštiak – Konček, Debnár, Vrbiniak, Kubinec, Borbély, Nikel (76. Konôpka), Tyčiak (80. Paraj), Pelegríny, Bobor, Hroš (66. Želiezka) Tréner: Milan Albrecht

SOKOL: Packo – Krivjančin, Kravárik, Kamas, Sekereš, Orolín (69. Jusko), Ondrejka, Pinka, Páleník, Puliš, Cimerman (88. Zvara). Tréner: Martin Babinec

Mal hráč MFK dostať žltú kartu? Pozrite si video

Mal platiť vyrovnávajúci gól MFK, keď padol z vhadzovania? Prinášame video