Vidieť Spidermana na ľade a ešte k tomu na korčuliach je pre niektorých iba fantázia, no organizátori tohto podujatia – Súkromné centrum voľného času Quo vadis Zvolen a Hokejový klub mesta Zvolen dokážu aj fantáziu zmeniť na skutočnosť.

Spidermani 8„Spidermani na korčuliach“ bola prvou z aktivít projektu ŠPORTOM PROTI EXTRÉMIZMU, ktorý podporila NADÁCIA VÚB. Jeho zámerom je prostredníctvom športu, ktorý ľudí spája, zmiernenie extrémistických nálad v našom regióne, ale aj prinavrátenie jeho statusu a zvýšenie jeho povedomia u detí a mladých ľudí.

Minulú stredu 8. apríla sa tak Zimný štadión vo Zvolene zaplnil divákmi, rodičmi a deťmi z IX. Základnej školy a Špeciálnej základnej školy vo Zvolene. Priamo na ľade sa stretli malí „škôlkári“ v úlohe „Spidermanov“, aby si zasúťažili v športovo – zábavnej olympiáde. Svoje sily si zmerali družstvá MŠ Centrum, MŠ 1. Mája, MŠ L.Fullu, SMŠ Hviezdička a zmiešané družstvo MŠ Žiar nad Hronom a Budča. Každé súťažiace družstvo bolo doplnené a posilnené o staršieho súťažiaceho, ktorými boli deti zo Špeciálnej základnej školy vo Zvolene. Úlohy kapitánov sa zhostili hokejisti extraligového A – teamu HKM Zvolen: Andrej Podkonický, Radovan Puliš, Michal Juraško, Lukáš Jurík a Michal Chovan, ktorí spolu s deťmi súťažili a boli im inšpiráciou aj oporou.

Spidermani 4Celé športové zápolenie sa nieslo v „spidermanovskom„ duchu a boli mu prispôsobené aj súťažné disciplíny . Tieto zvládli súťažiace družstvá v tempe, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani profesionáli s obrovským nadšením a zápalom pre veľkú vec. Na celé súťaženie dohliadala porota v zložení: Miroslava Marcinko – riaditeľ súťaže a vedúci odboru školstva MsÚ Zvolen, Ingrid Kosová – zriaďovateľka školských zariadení Quo vadis, Ladislav Čierny – slovenská hokejová legenda a poslanec MsZ Zvolen, pani Fekiačová za Nadáciu VÚB a  Ján Berky – referent špecialista PZ Zvolen . Pekným spestrením vydarenej akcie bolo aj vystúpenie Krasokorčuliarskeho klubu zo Zvolena, ktorí pracujú pri SCVČ Quo vadis.

Na záver sa rozdávali diplomy, medaily a ceny, ktoré do súťaže venovali sponzori podujatia : Spoločnosť Dru a.s. Zvolen, Poštová banka, spoločnosť Sedita, spoločnosť Coca – Cola, SHP Group, spoločnosť Kofola a spoločnosť Limena Fresh a Cool. Partnermi podujatia boli Mesto Zvolen, Nadácia Ekopolis a Nie v našom kraji! Nechýbala ani sladká „spidermanovská“ torta, na ktorej si určite pochutnali víťazi súťaže – družstvo MŠ Centrum s kapitánom Lukášom Juríkom, 2. miesto si vybojovalo družstvo MŠ 1. Mája s kapitánom Michalom Juraškom a 3. miesto poputovalo do MŠ L.Fullu s kapitánom Andrejom Podkonickým.

Každá súťaž má svojho víťaza a svojho porazeného, no táto „spidermanovská“ nadobro vyvrátila toto tvrdenie,lebo nebolo porazeného a víťazi boli všetci – malí aj veľkí „Spidermani“. Ten kto tam bol a videl detské výrazy odhodlania „za veľkú vec“ mi to určite potvrdí. A ten kto nebol, nech sa už teší na ďalší ročník „ Spidermanov na korčuliach “ pod taktovkou Súkromného centra voľného času Quo vadis Zvolen a Hokejového klubu mesta Zvolen.