Skočiť padákom sa dá na prvýkrát aj sólo, bez istenia inštruktora. Oproti tandemovému zoskoku je to vyššia úroveň adrenalínového zážitku.

Jednou z najčastejších laických predstáv je, že sólo zoskok padákom je možný iba po absolvovaní niekoľkých tandemových pokusov. Nie je tomu tak a pre skutočných milovníkov adrenalínových zážitkov je tu možnosť skočiť si hneď na prvýkrát sám. To všetko v rodinnom prostredí na letisku v Očovej.

„Kurz pozostáva z popisu a ukážky balenia hlavného padáka, teórie zoskoku a pozemnej prípravy, spolu v trvaní 6 hodín. Po príprave dostaneš potrebnú výstroj a ideš skákať. Padák sa otvára automaticky pomocou výťažného lana ukotveného v lietadle. Pristávaš za asistencie inštruktora pomocou vysielačky,“ vysvetľuje inštruktor Ján Vrbický zo stránky padaj.sk.

Oproti tandemovému zoskoku padákom ponúka sólo výskok vyšší level adrenalínového zážitku. „Zoskok z lietadla som dostala od brata ako darček na narodeniny. Keďže som bola od mala naklonená adrenalínovým zážitkom, rozhodla som sa pre sólo zoskok. Hoci mi v 1200 metroch pred výskokom vo dverách lietadla naozaj nebolo všetko jedno, skočila som.. a skáčem doteraz. Bol to pre mňa absolútne najlepší zážitok, ktorý sa mi nakoniec stal profesiou a koníčkom v jednom,“ hovorí Lenka Čellárová.

Sólo a tandemové zoskoky padákom organizuje skupina nadšencov, ktorá sa združuje na letisku v Očovej. Skákanie tu má 40-ročnú tradíciu a práve pod vedením skúsených inštruktorov je možné si vyskúšať adrenalínový zážitok. Alebo ho darovať blízkym. V ponuke je hneď niekoľko darčekových balení v podobe „antidepresíva“ s príznačnými názvami Adrenalin 3000, Adrenalin 1200 či Padalen Rapid.