Dobrá hudba a adrenalínové športy. Nenechajte si ujsť toto spojenie a príďte sa presvedčiť na vlastné oči, ako táto kombinácia dokonale funguje v Kremnici.

Už v piatok 7. a v sobotu 8. júna organizátori pozývajú všetkých nadšencov extrémnych športov a kvalitnej hudby na druhý ročník festivalového a športového podujatia Letný Big Air v meste.

Počas dvoch dní na hudobnom pódiu vo vypustenom bazéne na kúpalisku Katarína vystúpia kapely Billy Barman, Para, Slobodná Európa, ChikiLiki Tu-a, Ultrazvku, Noisecut, Hudba z Marsu, DJ EKG a ďalší skvelí hudobníci a dídžeji.

A ako sa dá snowboarding a freeskiing praktizovať bez snehu a navyše na letnom kúpalisku? To, že tento šport už dávno nepatrí len na hory, predvedú snowboardisti a lyžiari počas dvoch dní v tréningových i kvalifikačných jazdách, ale najmä v súťažnom finále, ktoré sa bude konať v sobotu 8. júna o 19-tej hodine. „Registrácia do súťaže je pre jazdcov otvorená do piatka 7. júna. Prihlásiť sa musia cez formulár na našej webovej stránke,“ upresnil Ondrej Horváth, organizátor podujatia.

Tak neváhajte, príďte podporiť jazdcov a užiť si otvorenie festivalovej sezóny v Kremnici. Druhý ročník Letného Big Airu v meste organizujú a tešia sa na vás občianske združenie FRST Crew Kremnica, Šafy Production a Jägermeister.

VODNÉ ŠPORTY AJ EXKLUZÍVNA BAVM VÝSTAVA

Okrem adrenalínových zážitkov sa diváci a návštevníci počas dvoch dní budú môcť zabaviť napríklad aj športovými aktivitami, ktoré si môžu vyskúšať. V rámci sprievodného programu bude exhibícia na wakebordoch, súťaž pre divákov na stand-uppaddleboardoch a možnosť vyskúšať si skimboarding.

„Poodhalíme tiež históriu podujatia Big Air v meste, ktoré má za sebou úspešných 11 zimných ročníkov. Bude to prostredníctvom výstavy fotografií a grafických vizuálov, vrátane tých nikdy nerealizovaných, ukrytých len v šuplíkoch umelcov,“ doplnil Horváth.

Pre kreatívcov bude pripravená i rozšírenú workshopová zóna v najmenšom bazéne v spolupráci s módnou značkou Primát. A aby ste mohli prísť pokojne s celou rodinou, pre deti bude vyhradená špeciálna Matel KIDS zóna. Pre viac informácií o lístkoch, programe a ubytovaní sledujte oficiálnu stránku podujatia.