Patríte medzi tých, ktorí vo svetových filmoch hľadajú vtipné chyby a omyly? Ak áno, Slovenská národná galéria v priestoroch Zvolenského zámku práve vás 5. augusta o 21.00 hod, pozýva na večer so šéfredaktorom portálu kinema.sk Petrom Konečným.

Peter Konečný od roku 2000 publikoval v niekoľkých printových a elektronických médiách. Neskôr sa stal šéfredaktorom a zakladateľom najčítanejšieho a najstaršieho slovenského špecializovaného filmového portálu. Film je jeho vášňou aj prácou. A filmové chyby a omyly objavuje veľmi rád.

Všíma si detaily, ktorí si iní nevšimnú. Napríklad, ak má herec odrazu oblečené niečo iné, než tomu tak bolo pred pár sekundami. Alebo sa vo filme z 15. storočia objavia elektrické stĺpy, prípadne sa pred kamerou zjaví zvukár s padajúcim mikrofónom. Ak ste rovnako pozorným divákom, filmová prednáška s Petrom Konečným bude pre vás rozhodne veľmi zaujímavá a podnetná.

Večer s kinematografiou o skriptových, faktických, technických a iných zábavných chybách v známych filmoch, ale aj o tom, ako sa na Slovensko pozerajú zahraniční tvorcovia. Presne taký bude prvý augustový piatkový večer. Priestory Slovenskej národnej galérie na Zvolenskom zámku sa 5. augusta o 21.00 h premenia na Večer vtipných filmových chýb a omylov.