V 36. kole Tipsport extraligy sa naši hokejisti predstavili na ľade vedúceho Slovanu Bratislava. V zápase aj napriek výške skóre vynikli hlavne výkony obidvoch brankárov. V závere sa našim hokejistom takmer podarilo vyrovnať ale dva góly Slovanu našu snahu zmarili.

HC Slovan Bratislava – HKm Zvolen 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Góly: 4. Preisinger (Sloboda, Dobroň), 5. Bakoš (Lipiansky, Jass), 25. Bulík (Bartánus, Kukumberg), 55. Bartánus (Bakoš, Lipiansky), 57. Hudáček (Macho, Buc) – 54. Brabenec (Baláž, Hraško), 54. Škvaridlo (Trochta)

il. foto: Ivan Golembiovský

HC Slovan Bratislava: Konrád – Švarný, Dobroň, Jerofejevs, Jass, Ďatelinka, Štajnoch, Kozák – Bakoš, Lipiansky, Bartánus – Bulík, Kukumberg, Skokan – Hudáček, Macho, Buc – Kudrna, Preisinger, Sloboda

HKm Zvolen: Škrečko – Vantroba, Hraško, Ďaloga, Mucha, Korhonen, Šiška, Ťavoda, Pokovič – Síkela, Brabenec, Baláž – Slovák, Trochta, Škvaridlo – Otčenáš, Jurík, Leskovjanský – Zuzin, Huňady, Méry

Začiatok zápasu musel byť pre našich chlapcov ako studená sprcha. Slovanisti už od úvodného hvizdu tlačili, čo vyústilo do prvého gólu v štvrtej minúte z hokejky Miroslava Preisingera. Necelú minútu si Slovanisti zopakovali rovnakú situáciu ako cez kopirák a Martin Bakoš zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Zvyšok tretiny bolo jednoznačne lepšie domáce mužstvo. Naši hráči pohrozili len trikrát dvomi šancami Brabenca a jednou strelou Méryho.

Druhý polčas opäť nebol podľa predstáv našich hráčov. Dve, krátko po sebe nasledujúce vylúčenia, ponúkli domácim šancu ktorá sa nedala odmietnuť. Hodenú rukavicu zdvihol Tomáš Bulík a zvýšil na 3:0. Zvolenčanov tento moment konečne prebral ale po krásnych šanciach Baláža, Slováka a Méryho, vyšiel ako víťaz domáci brankár Konrád. Pred koncom tretiny predviedol niekoľko výborných zákrokov aj Lukáš Škrečko. Druhý polčas patril jednoznačne obidvom gólmanom.

V 42. minúte oslabil svoj tím za faul kolenom Marek Slovák, ale domáci si nedokázali vytvoriť žiadnu nebezpečnú šancu. V 48. minúte bol vo veľkej šanci Preisinger, ale nevyužil ani nájazd a následne netrafil ani prázdnu bránku. V 54. minúte sa to Zvolenu konečne podarilo. Po vyhranom buly puk od modrej poslal za Konrádov chrbát Kamil Brabenec. Minútu po ňom znižoval Tomáš Škvaridlo a Slovan si zobral oddychový čas.  Domáci tréner zrejme dobre volil slová pretože v 55. minúte zvýšil po úniku Marek Bartánus a v 57. zaklincoval našu prehru Libor Hudáček.