Unikátna značka detského oblečenia založená na materskej dovolenke: Mama zo Sliača chce prinášať pohodlie, inováciu a štýl v jednom kúsku.

V období, keď mnohé ženy zotrvávajú na materskej dovolenke, niektoré sa popri starostlivosti o deti rozhodnú využiť túto vzácnu dobu aj na splnenie svojich snov. Takou odvážnou ženou je aj Katarína Kocúrová, mama z mestečka Sliač, ktorá sa rozhodla založiť slovenskú značku a vyrábať oblečenia pre bábätká a deti pod názvom Speem.

Čo robí túto značku tak špeciálnou? Je to kombinácia moderného udržateľného materiálu a starostlivého ručného spracovania. Základom týchto kúskov pre deti je modal. Materiál, ktorý je ekologicky prijateľný a nezatažuje životné prostredie. Modal je získavaný z prírodných vlákien bukového dreva. Tento materiál je navyše neuveriteľne jemný a pohodlný na dotyk, čo zaručuje najvyšší komfort pre citlivú pokožku bábätiek a detí.

Čo je Modal a ako vzniká? Modal je relatívne mladý materiál, ktorý bol prvýkrát vyvinutý v Japonsku v 50-tych rokoch minulého storočia. Mal byť náhradou za hodváb. Rakúsky Lenzing AG túto myšlienku adaptoval v 60. rokoch 20. storočia a odvtedy vyrába modal, čím tento proces v priebehu rokov zlepšuje.

Modal je mäkký a pevný. Na pohľad je lesklý, na omak príjemný a omnoho mäkší ako bavlna. Je to ľahký, vzdušný materiál. Po opakovaných praniach nestráca lesk, pružnosť ani farbu. Oproti bavlne sa menej zráža a až o 50 percent viac saje pot. Modal sa často považuje za oveľa lepšiu voľbu ako bio bavlna napriek jeho vyššej cene.

„Keď som sa stala mamou, začala som hľadať oblečenie pre svoje dieťa, ktoré by bolo nielen trendy, ale aj šetrné k prírode. Bola som sklamaná z obmedzených možností na trhu, a tak som sa rozhodla niečo urobiť,“ hovorí Katarína s úsmevom. „Po štúdiu a výskume som sa rozhodla použiť modal, ako hlavný materiál pre naše výrobky. Je to nádherný materiál, ktorý ponúka vynikajúcu kvalitu a zároveň chráni životné prostredie, v ktorom naše deti vyrastajú.“

„Mojou prioritou je vytvárať oblečenie, ktoré sa stane obľúbeným kúskom vo vašej skrini a bude sprevádzať vaše deti naozaj dlho. Preto sú mnohé naše veci rastúce.“ Obľúbenými sa stali nohavice pre bábätká s predĺženými patentami a zvýšeným pásom. Pre svoje vlastnosti sú vhodné do horúceho leta, aj chladnejšej jesene. Výnimočnosť tohto materiálu je naplno využitá aj pri pyžamkách, overaloch na spanie, ale aj pohodlných detských aj dospeláckych čiapkach. V tomto začínajúcom letnom období si ľudia zamilovali pohodlné a mäkučké čelenky pre bábätká, ktoré sú dostupné aj vo veľkostiach pre maminky a môžu sa tak so svojimi ratolesťami pekne zladiť.

Všetky Speem vecičky nájdete na e-shope speem.sk.