Oslavy mesta Sliač sa uskutočnia už najbližšiu sobotu, 22. júna. Na tohtoročných slávnostiach si pripomenieme 50. výročie udelenie štatútu mesta, 775. výročie prvej písomnej zmienky o liečivých prameňoch či 60. výročie zlúčenia obcí Hájniky a Rybáre.

Dejiskom osláv bude areál základnej školy Andreja Sládkoviča, oslavovať sa začne o 14.30 hod, a to jazdou historických vozidiel mestom. Krátko po oficiálnom otvorení osláv pódium ako prví ovládnu žiaci zo základnej umeleckej školy Sliač. Stage bude neskôr patriť i deťom z materských škôl, ako aj žiakom zo ZŠ Andreja Sládkoviča. Po 16-tej hodine sa návštevníkom podujatia predstaví i detský folklórny súbor Graniarik.

Podvečer oslavy spríjemnia zoskoky parašutistov, sokoliari zo skupiny Peregrinius, členovia folklórneho združenia Pohronec a o hudobnú časť programu sa postará Zvolenský big band & Sweet little chicks.

Vo večerných hodinách si zúčastnení budú môcť vychutnať aj koncert Zuzany Smatanovej či bubenícku show od skupiny Tambores, ktorá sa v roku 2015 zviditeľnila v zábavnom programe Česko Slovensko má talent.

Okolo pol desiatej večer príde na rad tradičné zapaľovanie Jánskej vatry, po ktorom bude nasledovať vystúpenie zvolenského folklórneho súboru Romano Jilo. O 22.00 hod, program na pódiu uzatvorí vystúpenie skupiny Sliačske mokváne. Bohatý sprievodný program je prichystaný aj pre menších návštevníkov osláv. Čaká ich množstvo detských atrakcií, ako je napríklad jazda na koňoch, tvorivé dielne či ukážky DHZ Sliač.