PR článok | Foto: freepik.com, librestock.com | 8.9.2020

Skočíte alebo vzlietnete? Adrenalínové zážitky, ktoré stoja za to

Niekde vo svete aj v tomto momente si niekto užíva zvláštny pocit strachu, ktorý si privolal sám. Prečo sa vlastne ľudia radi boja? Na túto otázku teraz asi nenájdeme uspokojivú odpoveď, ani sa ju nesnažíme nájsť. Každopádne už ste určite uhádli, že predmetom nasledovných pár odsekov budú adrenalínové zážitky.

Či už ide o besnú jazdu na vlnovke v lunaparku alebo skok z výšky, takýto nezabudnuteľný darček bude vždy mimoriadne populárny.

Niečo podobné sme sa snažili nájsť aj my. Narazili sme na cenovo naozaj výhodné ponuky, konkrétne na let balónom a tandemový zoskok na portáli adrop.sk. Prečítajte si, v čom spočívajú tieto fantastické zážitky, a čo vás pri nich čaká.

Šampanské, nové meno a krajina z vtáčej perspektívy

Ak ste boli počas puberty knihomoľ, pri slovnom spojení let balónom si pravdepodobne spomeniete na legendárneho francúzskeho spisovateľa Jula Verneho. Nepozývame vás však tentokrát do kníhkupectva alebo adrenalínový čítací zážitok, chceme vás nalákať na to, aby ste sa zúčastnili jednej nezabudnuteľnej aktivity. Čo by ste povedali na to, keby sa vám splnil sen, a vyskúšali by ste, aké to je lietať? Let balónom síce zaraďujeme medzi adrenalínové zážitky, ale odporúčame aj tým, ktorí neradi vychádzajú zo svojej komfortnej zóny a neradi strácajú pôdu pod nohami.

Síce sa balónom dostanete až do výšky niekoľko 100 metrov nad zemou, keďže budete stáť v koši tohto nezvyčajného dopravného prostriedku, pocit bezpečia vám chýbať nebude. Okraje koša sú vysoké 130 cm. Samotný let trvá približne 60 minút, ale celkový zážitok vám zaberie 3-4 hodiny. Pred vzlietnutím sa môžete zúčastniť rozbaľovania a nafukovania balónu tzv. horákom. Nasleduje samotný let, po pristátí vás bude čakať šampanské slávnostný krst. Dostanete totiž svoje balonárske meno. Potom sa vrátite do východiskového bodu sprievodným vozidlom, ktorý vás po pristátí bude čakať.

Čo sa lokality zážitku týka, na výber máte rôzne krásne oblasti Slovenska. Na portáli adrop.sk si môžete vybrať ktorýkoľvek kraj našej krajiny, podľa vašich vlastných preferencií.

Odlet lietadlom, prílet po vlastných

Tandemový zoskok padákom je neskutočne obľúbeným darčekom. Môžete takýto zážitok darovať na narodeniny, rozlúčku so slobodou, výročie svadby alebo len tak z lásky. Jedno je isté: obdarovaný človek na tento pocit (a pravdepodobne vďaka nemu ani na vás) nezabudne už do konca svojho života. Ak si však skydiving doprajete pre seba, úplne vám rozumieme. Pre milovníkov adrenalínu je to maximálne neodolateľná ponuka a úplne pochopiteľná investícia.

Najprv si vyberiete, kde by sa tandemový zoskok mal uskutočniť, pretože v ponuke je celkovo 9 lokalít v rámci Slovenska. Po vašom príchode sa zveríte do rúk profesionálov. Dostanete pár dobrých rád v rámci prípravnej inštruktáže, aby ste vedeli, ako padák funguje a čomu sa máte počas zoskoku vyvarovať. Pocit profesionality podčiarkne aj kombinéza, ktorú si pred odletom oblečiete. Nasadnete do lietadla, počkáte, kým sa dostanete do výšky 3-4 kilometre, a pri tom si slastne užívate šteklivý pocit v žalúdku v dôsledku zvýšenej hladiny adrenalínu. A potom skočíte. Nebojte sa, za chrbtom budete mať tandem pilota, ktorí už má za sebou niekoľko úspešných skokov padákom. Padáte 30 sekúnd s rýchlosťou 200 km/h. Po týchto divokých chvíľkach nasledujú trošku pokojnejšie chvíľky (ak teda bez pôdy pod nohami môže byť niečo pokojné), pretože absolvujete „vyhliadkový“ let s roztiahnutým padákom v trvaní 5 až 7 minút.

Fotogaléria