Nemocnica AGEL Zvolen stále rieši veľmi vážnu pandemickú situáciu, poskytuje zdravotnú starostlivosť takmer 80 pacientom s koronavírusom a musí sa vysporiadať s výpadkom takmer 70 zdravotníkov. Naďalej je zatvorené detské oddelenie, nemocnica vykonáva len akútnu zdravotnú starostlivosť a pomáhajú aj vojaci Ozbrojených síl SR.

K 1. marcu evidujú 65 hospitalizovaných pacientov s koronavírusom na štandardných lôžkach, 8 pacientov si vyžaduje pripojenie na umelú pľúcnu ventiláciu, šiesti sa nachádzajú na JIS. V posledných dňoch i v tejto nemocnici zaznamenali vážny priebeh koronavírusu aj u mladších vekových kategórií.

,,Stále nám chýba celkovo 65 zamestnancov, 15 z nich je covid pozitívnych,“ dodáva Ľudmila Veselá, riaditeľka Nemocnice AGEL Zvolen Ľudmila Veselá. Už 57 % všetkých zamestnancov absolvovalo očkovanie I. aj II. dávkou vakcíny proti koronavírusu, ďalší budú zaočkovaní po uplynutí doby po prekonaní koronavírusu, respektíve po návrate z PN či OČR.

V nemocnici stále platia prísne protiepidemiologické opatrenia. Všetci pacienti pri prijímaní do nemocnice absolvujú aj antigénový, aj PCR test, nie sú možné návštevy pacientov a otec pri pôrode môže byť rovnako len pri rešpektovaní a absolvovaní prísnych opatrení.