Seth je 23-ročný interpret zo Zvolena. Tento mladík začínal ako úspešný “freestyl-er“, ktorý sa pravidelne umiestňoval na stupienkoch víťazov, čo dokázal aj v sobotu 6.11. na regionálnej kvalifikácii v Prievidzi, v rámci súťaže Miesto činu freestyle battle 2011, kde sa z 22 súťažiacich umiestnil na treťom mieste. Začiatky jeho kariéry sú spojené s formáciou Produkcia Sídliska, ktorá sa neskôr premenovala na P.S Crew. Seth pôsobí od roku 2011 samostatne pod label-om Monkey Business Records, kde mu nedávno vyšlo aj jeho prvé sólo EP Seth – Kryjú mi chrbát.

Ako si sa dostal k rapu a čo ťa k nemu priviedlo?

K rapu som sa dostal pomerne neskoro, až v 19-tich rokoch . Priviedli ma k nemu “freestyle“, pretože som sa vždy rád pohrával so slovami, sídlisko a moji “fellaz“.

Máš nejaké hudobné vzory, skupiny, ktoré si rád vypočuješ alebo uznávaš ich tvorbu?

Medzi moje hudobné vzory patrí jednoznačne Eminem, pretože keď som prvýkrát videl 8 Mile, videl som sa v ňom. Z nemeckej scény je to Sido a zo slovenskej Grammo Rokkaz, Moja Reč a klasiky Vec a KF.

Už od začiatku svojho pôsobenia na hudobnej scéne si sa venoval najmä “freestyle-u“. V čom spočíva jeho náročnosť?

Jednoznačne v tom, že ide o to, čo podáš v tej chvíli, o okamih buď – alebo. Buď zhoríš alebo zapáliš, ako “freestyl-er“ som to zažil.

Zúčastnil si sa mnohých “freestyle battle-ov“, Spomenieš si na svoje najväčšie úspechy?

Zväčša sa jednalo o miestne “freestyle“ v rodnom meste, kde sa mi darilo obsadzovať prvé priečky. Ďalej to boli “free“ v Banskej Bystrici (Nepríď na párty vol. 1, Vzbura pod Urpínom 1,2,3), vďaka ktorým som získal kontrakt s mojím label-om. Na druhej vzbure, kde bola v porote Moja Reč, sa mi podarilo vyhrať. Na ostatných “free“ som obsadzoval druhé miesta.

V roku 2008 si zakladal skupinu Produkcia Sídliska. Povedz nám o nej niečo, prosím.

V podstate sa jednalo skôr o náhodu. Junior bol nevlastný brat mojej bývalej, ruka dala ruku, mali sme spoločné názory na štýl a lásku k hip-hopovej kultúre, a tak vzniklo prvé EP Horký Začiatok, ktoré bolo von v roku 2008. Okrem mňa a Juniora v kapele pôsobili vo vedľajších pozíciách aj Plewo a beat-boxer R-J a.k.a. Suchman.

Neskôr ste sa premenovali na P.S. Crew a zmenilo sa aj zloženie skupiny. Kedy a prečo k tomu došlu?

V roku 2010 Plewo musel odísť z osobných dôvodov a R-J mal kopu práce, kvôli ktorej sa nemohol venovať crew. A keďže sme mali chuť tvoriť, tak sa kapela zúžila na dvoch členov a tým pádom sa aj zmenil názov na P.S. Crew (Produkcia Sídliska Crew). V Roku 2010 vyšlo naše druhé a posledné EP P.S.Crew 2010, kde hosťujú aj Archie a Joker z MBR a tiež banskobystrický “batll-er“ Slodo.

V roku 2011 sa P.S. Crew úplne rozpadla a ty si sa dal na sólovú dráhu pod label-om MBR. Čo bolo príčinou takej radikálnej zmeny a čo sa zmenilo tvojou spoluprácou s MBR?

Keďže Junior odišiel zo Zvolena študovať na VŠ do Bratislavy a v rámci letných prázdnin si privyrábal prácou v zahraničí, nemali sme čas na spoločnú tvorbu a koncerty, tak sme sa dohodli na zrušení našej kapely. Naša spoločná práca však naďalej pokračuje s jedným rozdielom, a to že už nie pod spoločnou crew. Keďže som dostal ponuku od label-u, ktorá sa neodmieta, nebolo o čom. Naskytla sa mi príležitosť získať nové skúsenosti, spolupracovať s ľuďmi na úrovni a možnosť zviditeľniť sa.

S akými hudobníkmi a producentmi si už za tie roky stihol spolupracovať?

Spolupracoval som s producentmi ako Esso, Kynetik, Joker, Niss, Shady (ČR), Dee (ČR) a Zhi (ČR). Na mojom novom EP Seth – Kryjú mi chrbát 2011, mi hosťujú chalani z môjho label-u a to Lepšie Časy, Joker, Bishop, Archie, môj “fella“ Junior, Hafan z Psisiek, Haťo MC a ako som spomínal, spolupracoval som aj so Slodom a Rorem.

Odkiaľ čerpáš inšpirácie pri písaní nových skladieb?

Zo samotného života, okolností, zhody náhod, vždy je o čom písať.

Kde ťa najbližšie budeme môcť vidieť koncertovať?

Teraz momentálne pracujem na novom projekte, ktorému sa venujem naplno a určite čoskoro bude akcia, na ktorej ma budete môcť počuť. V blízkej dobe chcem vypustiť klip Seth feat. Archie, Lepšie Časy – Kryjú mi chrbát, Esso remix, o ktorého vizuálnu podobu sa postaral Fancy.

Čo najradšej robíš, keď práve nerapuješ alebo “nebattle-íš“?

Počúvam hlavne hudbu, “chill-ujem“ s priateľmi a venujem sa blízkym, pokiaľ netrávim čas v práci.

Máš nejaké plány alebo sny do budúcna?

Určite to chcem niekam dotiahnuť, koncertovať, spraviť si dobré meno a získať rešpekt tak, ako každý mladý MC. Samozrejme, chcel by som spolupracovať s ľuďmi z “mainstreamu“.

Viac informácií získate na stránke www.mbr.sk.