Tlačová správa | 2.5.2019

Šestnásty majstrovský titul aj úspechy vo svetovom pohári

Skončila sa sezóna alpských lyžiarov a je teda čas bilancovať. Veľmi dobrú sezónu má za sebou Zvolenčan, Milan Hofbauer starší, ktorý sa vo svojich 77-rokoch ešte stále úspešne zvŕta medzi slalomovými bránkami, a to nie len na domácich, ale aj na zahraničných svahoch.

V domácej veteránskej súťaži Slovenského pohára Masters vo svojej vekovej kategórii  (75 až 79 roční) ani v jednom z 12 pretekov nenašiel premožiteľa, a zaslúžene tak získal titul a pohár lyžiara roka. Tiež na Majstrovstvách Slovenska vyhral obidve disciplíny –  slalom aj obrovský slalom, čo znamenalo doterajších 16 titulov majstra Slovenska.

V tejto sezóne si okrem domácich súťaží Milan Hofbauer úspešne počínal aj vo veteránskych súťažiach Svetového pohára Masters, kde pretekal v 12 pretekoch, ktoré sa konali v Rakúsku, Nemecku, Slovinsku, Českej republike a tiež vo Vysokých Tatrách. V týchto pretekoch získal až 7 pódiových umiestnení do tretieho miesta a jedno cenné víťazstvo v obrovskom slalome z Pece pod Sněžkou v Českej republike.

Na základe týchto umiestnení sa potom v závere sezóny zúčastnil aj na finálových pretekoch Svetového pohára Masters, ktoré sa začiatkom apríla konali v známom rakúskom lyžiarskom stredisku Hochkar. Skvelým výsledkom tu zavŕšil úspešnú tohtoročnú sezónu, keď v obrovskom slalome obsadil pódiové tretie miesto a v super-obrovskom slalome mu len o 17 stotín ušlo miesto na stupni víťazov. Celkovým súčtom bodov sa takto ocitol na hodnotenom piatom mieste Svetového pohára  za sezónu 2018/19, keď v jeho vekovej kategórii bolo celkove hodnotených 55 pretekárov zo 17 štátov sveta.

Po známom zvolenskom atlétovi-maratóncovi, Jánovi Hazuchovi, sa takto  vo svetovom veteránskom športe presadzuje aj druhý Zvolenčan, lyžiar Milan Hofbauer, patriaci do tej istej vekovej kategórie.