Oživenie letiska na Sliači tento krát pocítili aj deti. Po niekoľkých rokoch sa tu konal Deň detí. Za celou akciou stoja Vzdušné sily SR. Nadviazali na tradíciu Leteckých dní, ktoré tu v minulosti prebiehali. Aj keď letecké ukážky tu predvádzali jedine modely lietadiel. Program sa konal v dvoch etapách – doobeda a poobede.

Na začiatku programu doletel maskot Macko a priniesol deťom cukríky. Potom na nich čakala prehliadka áut a leteckej techniky. Hasičský zbor sa postaral o  ukážky ako vyprošťovanie z auta a hasenie požiaru. Keď uprostred horúceho dňa začali na deti striekať vodu, spôsobili tým malé detské šialenstvo. No hlavnou atrakciou bola pre všetky deti penová šou. V nastriekanom penovom poli sa deti vybláznili do sýtosti, robili anjelikov, vymýšľali si penové účesy. Nechýbali atrakcie ako skákací hrad, lezecká stena a nafukovací futbal. Deti odchádzali veľmi spokojné. Takéto akcie by si vedeli predstaviť aj viackrát do roka.

Programu sa zúčastnilo viac ako 2000 detí. Väčšinou to boli škôlkari z okolia, ale zaujímavosťou bol autobus detí, ktoré dorazili až z ďalekých Košíc. Paradoxne poobedný program sa ukončil rýchlejšie, pretože niektoré nahlásené školy z okolia nedorazili. Učiteľky si tiež oddýchli, lebo s ich zverencami im pomáhali dobrovoľníčky. Deti, ktoré nestihli MDD na Sliači majú ešte šancu v sobotu v Kuchyni alebo 1. júna v Prešove, kde budú organizátorom Vzdušné sily SR, alebo musia vydržať o rok, kedy sa táto vydarená akcia pravdepodobne zopakuje tu na Sliači.

Vo Zvolene MDD organizujú  29. mája na Zvolenskom zámku od 9:00 a 4. júna na Námestí SNP.