Antukový turnaj ATP World Tour 250 Serbia Open v srbskom Belehrade je zatiaľ priaznivo naklonený zvolenskému rodákovi Filipovi Polášekovi. Vo včerajšom večernom zápase spoločne s Čechom Františkom Čermákom ako nasadené trojky, zdolali za osemdesiat minút druhý nasadený izraelský pár, Jonathan Erlich a Andy Ram pomerom 7:5, 1:6, 10:5.

O vyrovnanom priebehu zápasu svedčí prvá trojsetová bitka slovensko – českého páru v turnaji, kde po vybojovanom zisku prvého setu pomerom 7:5, následne nechali opraty zápasu v rukách Izraelčanov, ktorí  druhý set získali pomerne hladko 6:1. O víťazovi stretnutia, tak rozhodoval tzv. supertajbrejk, kde sa už nehrá na gemy, ale priamo na body. V záverečnej časti sa u Polášeka s Čermákom prejavila zrejme väčšia chuť po víťazstve, keď napriek premrhanému vedeniu 5:2 v supertajbrejku,  dokázali opäť odskočiť súperom a zvíťaziť v tejto „lotérií“ 10:5. Súpermi v nedeľňajšom finále im budú nenasadení Rakúšania Oliver Marach a Alexander Peya, ktorí sa postarali o prekvapenie, keď si v semifinále hladko poradili s nasadenými jednotkami M. Granollersom a N. Zimonjicom (SPA/SRB). Čermák s Polášekom už teraz majú istotu 150 bodov do svetového rebríčka a spoločného šeku na 10.650 Eur. Deblové finále je naplánované na 14:00 miestneho času a nám ostáva len držať palce a veriť v zisk piateho Polášekovho deblového titulu z okruhu ATP.

V roku 2008 sa tento talentovaný Zvolenčan radoval po prvýkrát na turnaji v St. Petersburgu po boku Američana Parrotta, v tom istom roku nasledovalo ešte víťazstvo v Gstaade po boku Čecha Levinského. V roku 2009 zaknihoval triumf v Bastade opäť po boku Levinského. Posledný triumf si vybojoval Polášek v chorvátskom Umagu v roku 2010 po boku Čecha Friedla.

Štvorhra – semifinále:

František Čermák, Filip Polášek (ČR/SR-3) – Andy Ram, Jonathan Erlich (Izr.-2) 7:5, 1:6, 10:5 (zápasový tajbrejk) za 80 minút