Študenti by mali mať možnosť ďalej využívať ISIC ako dopravnú kartu, ktorá slúži na nabíjanie kreditu a platenie v autobusoch SAD Zvolen vrátane zvolenskej MHD.

Podľa dostupných informácií robí dopravná spoločnosť všetko pre to, aby umožnila využívanie študentských kariet. ZVonline.sk informovalo o tom, že vodiči prednedávnom prestali nabíjať ISIC karty, čo predstavitelia SAD Zvolen zdôvodňovali technickými problémami. Čipy v študentských kartách sú pre spoločnosť cudzie a ich systém nevedel dostatočne garantovať bezpečnosť vkladov.

Okolo zákazu sa rozprúdila živá diskusia. Riaditeľ dopravného úseku SAD Zvolen Marek Modranský však už vtedy pripustil, že pokiaľ sa podarí nájsť riešenie technických problémov, umožnia opätovnú akceptáciu ISIC kariet na nabíjanie kreditu. S dopravnou spoločnosťou rokoval aj vydavateľ študentských kariet, združenie CKM SYTS. Podľa vyjadrení jej predstaviteľov, ktoré poskytli nespokojným študentom, by SAD Zvolen mala vyriešiť technické záležitosti do konca októbra a opätovne umožniť používanie ISIC na účely dopravnej karty.

ISIC karty využíva ako študentské preukazy aj tunajšia Technická univerzita či banskobystrická Univerzita Mateja Bela a tiež niektoré stredné školy. Jazdiť za zľavnenú cenu na ňu mohli aj študenti z iných miest. Priame využitie v MHD pre nich znamenalo ušetrené náklady za vybavovanie dopravných kariet dopravcu či každoročných zľavových kariet. Najhoršie tak z celej situácie vyjdú tí, ktorí sa medzičasom rozhodli zaobstarať si dopravnú kartu SAD Zvolen.