Praha, bbonline.sk, foto Filip RohacekČeské dráhy od 15. decembra, spolu so spustením nového grafikonu, prepoja stredné Slovensko s Prahou ďalším expresným vlakom.

Už zabehnutý medzinárodný expres Detvan odchádza do českej metropoly zo Zvolena o 9.09 h ráno a príjazd do Prahy má tesne pred piatou popoludní. Z Prahy odchádza rýchlik Eurocity Detvan o 11.11 h a vo Zvolene vystúpite pred siedmou večer. Uvedené časy platia podľa súčasného grafikonu a platné budú aj podľa nového od 15. decembra.

Práve od vtedy začne jazdiť aj nové vlakové spojenie. Nový expresný vlak Fatra na rovnakej trati, bude odchádzať zo Zvolena o 13.09 h a v Prahe budú cestujúci pred deviatou večer. Z hlavného mesta Českej republiky ale bude odchádzať skôr, konkrétne už o 7.11 h ráno a pod Pustým hradom tak budete pred treťou popoludní. Cesta vlakom zo Zvolena do Prahy, respektíve späť, trvá približne sedem hodín a štyridsaťpäť minút.

Nočné spojenie sa zmení

Do Prahy môžete cestovať ešte aj v noci diaľkovým vlakom spájajúcim Zvolen s Chebom. Zrýchlený vlak Fatran, vybavený tiež lôžkovými vozňami, odchádza zo Zvolena o 19.09 h a v Prahe budete pred pol siedmou ráno. Späť sa vracia ako rýchlik Excelsior s odchodom z Prahy šesť minút po polnoci a príchodom do Zvolena pred deviatou ráno.

S novým grafikonom ale v prípade tohto vlaku dôjde k zmene, respektíve jeho zrušeniu a nahradeniu novým spojením. To sa značne skráti, nebude už spájať náš región so západom Čiech, ale len Prahou. Zo Zvolena bude zrýchlený vlak Borišov od 15. decembra odchádzať o 19.09 h a v stovežatej budete vystupovať zhruba desať minút pred siedmou ráno. Z Prahy bude odchádzať ako vlak typu EuroNight o 21.53 s príchodom do Zvolena pred siedmou ráno.