(ZVonline) KM | 25.2.2011

Rytieri spod Pustého hradu sa chystajú na súboj o nadvládu Hrona!

Štatistiky síce hovoria v prospech „Baranov“, majú lepšiu východiskovú pozíciu pred play-off vďaka 3. miestu v tabuľke po základnej časti a tak výhodu domáceho prostredia v úvodných zápasoch a taktiež hráča medzi top kanoniermi. HC ‘05 Banská Bystrica si síce zabezpečil istú účasť v play-off oveľa skôr a Zvolen bojoval o čo najvýhodnejšie tabuľkové umiestnenie do poslednej chvíle, ale hokej je hra nevyspytateľná.

Ako sa vo futbale hovorí lopta je guľatá, hokej je hra veľmi svižná a dynamická a puk je malý. Na papieri je favoritom určite tím spod Urpína, ale zvolenské odhodlanie odviezť si z pod Urpína aspoň jedno víťazstvo, je po trénerskej zmene určite veľké.

Čo sa týka minuloročných štvrťfinálových zápasov Banská Bystrica neprešla cez hokejky Nitry, ktorú vtedy podržal vynikajúco chytajúci brankár Lakosil. Výhodou môže byť to, že oba tímy sa veľmi dobre poznajú, ale tréneri nechceli nahlas hovoriť o tom, čo na druhého platí. Cieľ je však rovnaký. Postúpiť.

V minulom roku  sa Zvolenčanom tiež nepodarilo prejsť prvým vyraďovacím kolom, zastavil ich Slovan, ktorý vyhral 4:1 na zápasy, a Zvolen tak skončil na konečnom 8. mieste. Po personálnej výmene na poste trénera tím „bryndziarov“ vedie Jozef Škrak s asistentom Vladom Klingom. Sám naznačil, že nemá zmysel meniť nejakým spôsobom zabehnutý herný systém HKm, a preto je jeho cieľom najmä morálna podpora hráčov.