Hokejisti HKM Zvolen v nedeľnom 19. kole Tipsport ligy prehrali na ľade Spišskej Novej Vsi. Jediným úspešným strelcom „rytierov“ bol až v záverečných minútach Matej Macek.
Po piatkovom víťazstve nad Košicami na domácom ľade vycestovali „rytieri“ na východ do Spišskej Novej Vsi. Už od začiatku ťahali za kratší koniec, keď domáci otvorili skóre zásluhou Mathiasa Laferriera, ktorý sa najlepšie zorientoval v skrumáži a poslal svoj tím do vedenia – 1:0. Na opačnej strane sa pred Denisom Godlom ocitol osamotený Cole Cassels, no jeho zakončenie brankár „rysov“ zneškodnil. Zverenci Vladimíra Záborského udreli opäť v 9. minúte zásluhou Damiena Girouxa, ktorého v oslabení našiel pred bránkou Branislav Rapáč – 2:0. Pred Godlom sa hráč Zvolena objavil sám ešte raz, avšak aj Peter Zuzin v tomto prípade pohorel.
Po zmene strán si „rytieri“ nachystali ideálnu tutovku, z ktorej však Joona Jääskeläinen neznížil, pretože Godla vytiahol čarovný zákrok. O chvíľu zverenci Petra Mikulu ponúkli domácim presilovku o dvoch hráčov, ktorú Spišská Nová Ves nevyužila. V 30. minúte po zakončení Zvolena Godla zaváhal a puk mu vypadol z lapačky, lenže hostia ani túto šancu nepretavili v gól. Do konca druhého dejstva sa hra len prelievala z jednej strany na druhú. V závere tretiny si ešte hokejisti Zvolena vytvorili tlak, no opäť bez gólového efektu.
Od začiatku tretieho dejstva mali „rytieri“ problém usadiť sa v útočnom pásme. Ani zakončenia Jääskeläinena, Andreja Kudrnu či Mareka Šramatyho im nepomohli. Hostia v poslednej desaťminútovke pridali a v 55. minúte dostali šancu hrať v početnej výhode. Tú patrične využili, keď pred bránkou dôsledne sledoval odrazený puk Matej Macek a poslal ho do siete – 1:2. V 58. minúte si Zvolen zahral ďalšiu presilovku a skúsil to aj bez brankára, avšak bez gólového úspechu.
Hokejisti HKM Zvolen tak nenadviazali na víťazstvo nad Košicami a zo Spiša odchádzajú bez bodu. Najbližšie privítajú v utorok 18. novembra na domácom ľade Nitru. Začiatok zápasu je naplánovaný na 18.00 h.
Tipsport liga – 19. kolo – nedeľa 16.11.2025, 16.00 h – Spišská Nová Ves
HK Spišská Nová Ves – HKM Zvolen 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Góly a asistencie: 3. Laferriere (Rapáč, Giroux), 9. Giroux (Rapáč) – 56. Macek. Rozhodovali: Hronský, Crman – Hajnik, Staššák.
Zostava HK Spišská Nová Ves: Godla (Valluš) – Romaňák, Zajac, Žiak, Ališauskas, Barcík, Tychonick, Groch – Laferriere, Giroux, Rapáč – Števuliak, Viedenský, Stas – Džugan, Drábek, Turanský – Vartovník, Bortňák, Belluš.
Tréner: Vladimír Záborský.
Zostava HKM Zvolen: Kantor (Petrík) – Brejčák, Valach, Beňo, Wesley, Pišoja, Fairbrother, Matula, Kowalczyk – Macek, Šramaty, Marcinek – Kudrna, Cassels, Jääskeläinen – Hecl, Fekiač, Zuzin – Kukos, Faith, Lunter.
Tréner: Peter Mikula.
Ostatné zápasy 19. kola Tipsport ligy
HC Slovan Bratislava – HK Dukla Trenčín 1:4
HK Dukla Michalovce – HC MONACObet Banská Bystrica 5:3
HK 32 Liptovský Mikuláš – Vlci Žilina 3:1
HK Nitra – HK Poprad 0:1
HC Košice – HK Prešov 6:1