TS KRPZ v BB (M. Faltániová) | 11.7.2016

Rýchlostnú cestu R1 pred Zvolenom v nedeľu zablokovala tragická nehoda

Diaľničná polícia v Žiari nad Hronom vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala v nedeľu (10.7.) krátko po 11.00 hodine na rýchlostnej ceste R1, v smere jazdy od Žiaru nad Hronom na Zvolen.

DSCN9391Päťdesiatročný vodič viedol autobus Iveco Irizar po rýchlostnej ceste R1 v pravom jazdnom pruhu, kde dostal defekt na predné ľavé koleso, v dôsledku čoho prešiel v miernej pravotočivej zákrute s autobusom do ľavého jazdného pruhu a ľavou časťou autobusu kontaktoval stredové zvodidlá na ľavej strane vozovky. Po náraze do zvodidiel sa autobus vrátil do pravého jazdného pruhu, kde zastavil. V dôsledku nárazu došlo k vymršteniu dvoch prepravovaných osôb na vozovku, cez posledné bočné okno na ľavej strane autobusu, pričom obe osoby ostali ležať na vozovke. Poškodený autobus ostal stáť pri pravom okraji vozovky. Následkom dopadu na vozovku utrpel 85-ročný muž z Bratislavy ťažké zranenia, ktorým aj napriek zásahu rýchlej zdravotnej pomoci, po intenzívnom oživovaní, podľahol. U usmrtenej osoby mieru a rozsah zranení určí súdna pitva. 83-ročná žena z Bratislavy utrpela v dôsledku nárazu na vozovku ťažké zranenia s dobou liečenia nad 42 dní.

Požitie alkoholických nápojov u vodiča bolo vylúčené vykonaním dychovej skúšky. Vzniknutá škoda na poškodenom autobuse a na zvodidlách je odhadnutá na 4-tisíc eur.

V čase od 11.07 do 13.30 hodiny, bola rýchlostná cesta R1, z dôvodu zadokumentovania miesta dopravnej nehody uzavretá, premávka bola odklonená na obec Hronská Dúbrava. V čase od 13.30 do 14.00 hodiny bola rýchlostná cesta R1 sprejazdnená v jednom jazdnom pruhu a premávka bola plne obnovená o 14.00 hodine, až po odtiahnutí poškodeného autobusu.

Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania a znaleckého dokazovania znalcom z odboru cestnej dopravy, ktorý bol prizvaný na miesto dopravenej nehody. Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin usmrtenie.

Fotogaléria