Bezpochyby rok 2020 nie je bežným a vo svete technológií, mobilných zariadení a počítačových hier, priniesol viacero prekvapení.

V prípade mobilných zariadení môžeme hovoriť o roku v podaní Xiaomi. Odhliadnuc od toho, že prebieha celosvetová pandémia, tak čínskemu gigantovi sa podarilo rásť ako nikomu inému. Spoločnosť v predajoch smartfónoch v priebehu 3. kvartálu nielenže predbehla Apple, ale už dobieha aj spoločnosť Huawei. Očakáva sa, že Xiaomi v predajoch smartfónoch už v dohľadnej dobe predbehne Huawei a stane sa 2. najväčším predajcom smartfónov na svete.

Spoločnosť rastie hlavne vďaka zahraničným trhom, kde po prvýkrát v histórii tržby dokonca prekonali zárobky z domáceho trhu, teda Číny. Za spomenutie tiež stojí povedať, že Xiaomi začalo vrhať jeden model za druhým pričom neberie ohľad ani na ročné cykly smartfónov, ktoré začalo skracovať. Len pár dní dozadu spoločnosti predstavila smartfón Xiaomi Mi 11, ktorý je aktuálne najvýkonnejším modelom smartfónu na trhu. Netreba však zabúdať, že v tomto roku spoločnosť predstavila aj model zariadenia Xiaomi Mi 10.

Prekvapenia priniesol aj svet hier

Prekvapenia priniesol aj svet hier. Asi tým vôbec najväčším prekvapením je hra Among Us, ktorá bola predstavená ešte v roku 2018. V tom roku však zostala nepochopenou a vyzerala na prepadák. Nakoniec sa však z hry stal svetový trhák, ktorý si v priebehu uplynulého novembra zahralo viac ako pol miliardy hráčov. Hra bezpochyby svojmu úspechu vďačí mnohým YouTuberom, ktorých hra oslovila a vysvetlili, ako hrať Among Us. Následne sa okolo hry zvrhlo doslova šialnestov, ktoré ju vynieslo na pomyselný „Olymp hier“.

Okrem iného boli predstavené aj nové herné konzoly spoločnosti Microsoft a Sony. Konkrétne ide o Xbox Series X/S a PlayStation 5.

Na druhej strane svet hier priniesol aj niekoľko sklamaní. Jedným z tých väčších je hra Warcraft 3: Reforged. Potom ako v 2018 Blizzard ohlásil remake hry, a po neskoršom jej odložení na rok 2020 bola hra, ktorú hráči dostali do svojich rúk, sklamaním. Chýbalo jej množstvo funkcií a nových prvkov, ktoré Blizzard sľúbil. Niektorí dokonca hru nazývali prehliadkou technických chýb. Fanúšikovia reagovali takmer okamžite a hre nič nedarovali. Na istý čas bola najhoršie hodnotenou hrou na známej platforme Metacritic.