Hráči HKM Zvolen privítali v piatok 15. októbra na svojom ľade proti Poprad. Oba celky sa proti sebe stretli aj vo finále uplynulej sezóny, na konci ktorej sa Zvolenčania radovali z titulu. Tentokrát sa však bojovalo o body do tabuľky a viac ich ukoristili domáci, ktorí rozhodli o všetkom až v predĺžení.

Bola z toho napokon poriadna dráma. Už úvodné dve minúty priniesli veľkú aktivitu hostí, ktorí zasypali Rahma šiestimi strelami, paradoxne však otvorili skóre Zvolenčania. V 4. minúte Meliško postupoval z ľavej strany, odkiaľ posielal puk na opačnú stranu, puk si ale tečoval do vlastnej siete Rymsha – 1:0. O niekoľko sekúnd boli diváci svedkami zaujímavých momentov na oboch stranách, Handlovský bol blízko vyrovnania a z následného protiútoku Zuzin zlomil hokejku pri svojom pokuse zakončiť. V polovici prvej tretiny bolo vyrovnané, v hre štyroch proti štyrom presne pálil od modrej čiary Brejčák. Už o minútu sa Zvolen opäť dostal do vedenia, nenápadné nahodenie Roya skončilo až za chrbtom Čiliaka – 2:1. Dve minúty pred koncom prvého dejstva mal gól na hokejke aj domáci Zuzin, ten však napokon prišiel až v následnej presilovej hre. V predbránkovom priestore sa ideálne zorientoval Csányi, ktorý poslal svoj tím do dvojgólového vedenia – 3:1.

Hneď v úvode prostredného dejstva mohol na 4:1 zvýšiť Jedlička, ktorého dobre našiel Zuzin. Naopak, znižovať mohli Podtatranci, počas signalizovaného vylúčenia jedného z domácich hráčov prišli hneď dve veľké šance, tie však ostali nevyužité. „Kamzíci“ si mohli spytovať svedomie, pretože počas ich presilovej hry sa dopustil faulu aj Csányi a hostia nevyužili ani minútu a pol trvajúcu početnú výhodu o dvoch hráčov. Popradčania napokon znižili v 28. minúte zásluhou Bjalončíka. To, ako využiť presilovú hru o dvoch hráčov ukázali zverenci trénera Oremusa svojmu súperovi v 32. minúte. Počas náporu Mikúš dobre našiel Puliša, ktorý spomedzi kruhov nemal problém prekonať Čiliaka a zvýšiť na 4:2. Hosťom sa opäť podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu, nahodenie Dalhuisena nešťastne tečoval za chrbát Rahma Csányi.

Práve Csányi mal na hokejke gól v úvode tretej tretiny, proti bol však popradský brankár Čiliak. Vzrušenie priniesla 44. minúta, dobre sa do priestoru pred bránou natlačil Jedlička, jeho strela letela ponad Čiliaka, odkiaľ už smeroval puk za bránkovú čiaru. V poslednej chvíli zasiahol dobre Ulrych, ktorý však odpálil puk len do korčule Zuzina a bol z toho napokon gól na 5:3, ktorý musel odobriť až videorozhodca.

Podtatranci neskladali zbrane, o zníženie sa postaral v 46. minúte po kombinácii Brejčáka so Svitanom obranca Drgoň. V polovici tretej tretiny bolo dokonca vyrovnané na 5:5, po chybe Roya prišla prihrávka Dzivjaka na Valiguru, ktorý prekonal švédskeho brankára v službách Zvolena. V 55. minúte sa v úniku ocital Zuzin, v poslednej chvíli mu však znemožnil lepšie zakončenie Rymsha a prakticky všetci sa dožadovali nedovoleného zákroku, ten však ostal nepotrestaný. V 57. minúte Popradčania strhli vedenie na svoju stranu, svoj druhý gól v zápase zaknihoval Dalhuisen. Zverenci trénera Oremusa v závere skúšali ešte hru bez brankára, čo sa napokon ukázalo ako kľúčové. „Rytierov“ spasil gólom 11 sekúnd pred koncom Zuzin, ktorý poslal zápas do predĺženia.

V ňom sa viac darilo domácim, Čiliak musel predviesť pár skvelých zákrokov, napokon však nestačil na strelu Kotvana, ktorý sa tak stal hrdinom dramatického stretnutia. Neuveriteľná prestrelka priniesla 13 gólov, väčšiu radosť však určite majú Zvolenčania, ktorí vydolovali 2 body a natiahli tak sériu bez porážky na 3 zápasy.

Tipos extraliga – 8. kolo – 15.10.2021 – Zvolen

HKM Zvolen 7:6 pp HK Poprad (3:1, 1:2, 2:3 – 1:0)

Góly: 4. Meliško (Roy, Kotvan), 11. Roy (Rahm), 20. Csányi (Saracino, Ully), 31. Puliš (J. Mikúš, Hain), 43. Zuzin, 60. Zuzin (Ully), 62. Kotvan (Puliš, Zuzin) – 10. D. Brejčák (P. Svitana, Matej Paločko), 28. Bjalončík (Šišovský), 36. Dalhuisen (Handlovský), 46. Drgoň (P. Svitana, D. Brejčák), 50. Valigura (Dzivjak), 57. Dalhuisen (Handlovský)

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Hain, Kotvan, Roy, Thow, Kubka, Hraško, Babeliak – Jedlička, Puliš, Zuzin – Saracino, J. Mikúš, Ully – Csányi, Marcinek, Meliško – Chlepčok, Gubančok, Ďuriš

HK Poprad: Čiliak (Tomek) – D. Brejčák, Drgoň, Dalhsuisen, Rymsha, Novajovský, Ulrych, Stanček, Demo – Livingston, Matej Paločko, P. Svitana – Handlovský, Mešár, Vandas – Šišovský, Bjalončík, Šotek – Dzivjak, Jevoš, Valigura