Kuchyňa už dávno nie je len miestnosť, kde sa varí. Je srdcom každého domova, najdôležitejšou miestnosťou, ale aj tou, kde vzniká množstvo zaujímavých nápadov a kde končí každý úspešný deň. V kuchyniach, ak majú aj jedálenský kút, členovia domácnosti spoločne sadajú k stolu a trávia tu veľa času.

Preto, okrem skutočnosti, že kuchyňa by mala byť maximálne funkčná, stojí za to, aby lákala a povzbudzovala svojím atraktívnym dizajnom. Ako moderne zariadiť kuchyňu? Aké dekorácie do kuchyne v nej vytvoria výnimočnú atmosféru?

Nielen to, čo je najdôležitejšie, čiže štýlové dekorácie do kuchyne

Chladnička, varná doska, rúra, veľká pracovná doska… Samozrejme, to všetko musí byť v každej kuchyni! Ale nemal by tu tiež chýbať priestor pre predmety – dá sa povedať – nie najviac potrebné, ale pre tie, ktoré spríjemnia náš pobyt v kuchyni a zdôraznia jej jedinečnú klímu. Ako môžete skrášliť kuchyňu?

  • Kvety a bylinky v kvetináčoch – krásne zelené živé rastliny prinášajú teplo do každej miestnosti a budú skvelou výzdobou kuchyne. Stojí za to mať kvety nielen vo váze na stole, ale aj v kvetináčoch, a to na parapete, pracovnej doske alebo na polici. Mnoho rastlín dobre znáša klímu v kuchyni – časté vetranie a vlhkosť sú pre ne prívetivým prostredím. Samozrejme stojí za to pamätať na to, aby bolo zaistené zodpovedajúce množstvo svetla a zaistiť pravidelné utieranie listov, najmä ak používate v kuchyni plyn. Na druhej strane, prírodné bylinky budú nielen krásne vyzerať, ale budú aj nádherne voňať, čo dokonale obohatí klímu v kuchyni.

  • Obrazy na stenách – kuchyňa, ako srdce domova, je vynikajúcim miestom na výzdobu jej stien rodinnými fotografiami, ale aj zaujímavou grafikou, ktorá interiér kuchyne zmodernizuje. Ide o jednoduchý, rýchly a veľmi účinný spôsob, ako vyzdobiť steny v kuchyni, vďaka čomu miestnosť získa nový charakter. Nepochybne si každý nájde obraz do kuchyne podľa vlastnej predstavy o vysnívanej kuchyni.

Moderné obrazy do kuchyne

Rodinné fotografie sú vždy vítané, ale skutočný WOW efekt urobí tematická grafika v kuchyni. Druhy kávy, zoznam najobľúbenejších byliniek, makro detaily zeleniny alebo ovocia, atraktívne zábery príborov, ale aj rozdelenie na druhy mäsa sa perfektne hodia do modernej kuchyne! Môžete si vybrať rôzne štýly – od náladových, s charakterom retro skíc, až po avantgardné a plné farieb. Samozrejme, okrem typických kulinárskych obrazov si môžete vybrať aj tie, ktoré jednoducho zapadajú do usporiadania. Veľmi obľúbenými snímkami do kuchyne sú zábery miest, napr. Londýna alebo New Yorku, ktoré zdôrazňujú atmosféru moderného a štýlového interiéru. Zaujímavou výzdobou kuchyne bude aj motív vstupu do nejakej slávnej reštaurácie alebo len fotografie vášho obľúbeného jedla. Možností je naozaj veľa a mnoho inšpirácií možno nájsť aj v internetových tlačiarňach. Štýlový obraz do kuchyne bude určite atraktívnou dekoráciou, ktorá spríjemní čas strávený v tejto miestnosti.