Komáre. Nikto ich nemá rád. Ani za všetky tie milióny rokov, čo tieto malé krvilačné potvorky obývajú Zem, sa ľudia a komáre nespriatelili. Komáre stále útočia, ľudia sa stále bránia. Našťastie, dnes už máme na boj proti komárom aj iné prostriedky ako plácačky či mucholapky.

Drobný, nenápadný komár, vážiaci najviac ak dva a pol miligramu a merajúci maximálne 16 milimetrov, nám dokáže naozaj veľmi znepríjemniť život. Aktívny je najmä v noci, kedy je schopný preletieť 10 km a počas tohto letu „potešiť“ svojím bzučaním a nepríjemným uštipnutím množstvo pokojne spiacich ľudí ale aj zvierat. Nedajú nám pokoj ani vo dne, ani doma, ani v záhrade, na prechádzke, na dovolenke alebo v práci. Navyše, komáre sú prenášačmi rôznych nebezpečných chorôb. Jednoducho, nie je možné skamarátiť sa s nimi. Musíme proti nim bojovať.

Je viacero spôsobov, ako sa pred komármi ochrániť, ba dokonca aj zbaviť sa ich, čo sa ale úspešne podarí zrejme len vo vnútorných priestoroch. Vonku ich však môžeme odplašiť na celkom dobrú vzdialenosť a celkom dostatočný čas od miest, kde radi oddychujeme a zabávame sa. Treba sa na to pripraviť, a vlastne už aj konať, lebo sezóna komárov je v plnom prúde.

Najúčinnejšie sú rôzne druhy odpudzovačov. Vysoko efektívny je odpudzovač komárov, ale aj odpudzovače ďalšieho hmyzu. Pri ich výbere využite návštevu online drogérie a kozmetiky www.myaustria.sk ponúkajúcej nemecké a rakúske výrobky, ktoré vám pomôžu. Práve nemecká drogéria proti hmyzu roky patrí medzi vyhľadávané a nie náhodou. Sú to kvalitné spreje a postreky proti hmyzu, ktoré vás rýchlo a efektívne zbavia všetkých neželaných návštevníkov. V ponuke nájdete postreky na ploštice, proti pavúkom, mravcom, švábom a voškám, účinné spreje na blchy, muchy, mole, osy, sršne, ale, samozrejme, aj proti komárom. Medzi kvalitnými produktami priamo z Rakúska a Nemecka sú obľúbené najmä značky Vandal a Raid.

Do domov, bytov a ďalších vnútorných priestorov je vhodný napríklad elektrický EKO odpudzovač komárov so 60 plniacimi platničkami Vandal, Raid sprej s rýchlym účinkom či Vandal sprej proti hmyzu s prírodou látkou pyrethrum, ako aj ďalšie produkty, vrátane závesných mucholapiek s dlhodobým účinkom.

Vo voľnej prírode a na otvorených priestranstvách sa osvedčí Vandal ochranný sprej proti komárom, pôsobiaci ako neviditeľná ochranná sieťka. Vydrží 4 až 8 hodín, podľa podmienok prostredia (vietor, teplota a pod.). Okamžitú ochranu počas šiestich hodín poskytne zas Vandal špirála proti komárom, ktorá má dosah až 10 štvorcových metrov.

Nemali by sme zabudnúť ani na prírodné odpudzovače komárov. Sú rastliny, ktoré tieto bzučiace, štípajúce a nepríjemné malé tvory nemajú rady asi tak, ako ich nemáme radi my. Tie by sme si mali vysadiť do záhrad, na balkóny alebo na terasy, a vytvoriť tak komárom a ostatnému dotieravému hmyzu prirodzenú voňavú prekážku. Patrí medzi ne levanduľa, bazalka, nechtík, mäta, rozmarín ale aj niektoré druhy muškátov, aksamietnice (tzv. smradky) a veľmi účinná je aj aromatická citrónová tráva. Vyrábajú sa z nej sviečky a repelenty proti komárom, ale zaručený efekt má aj vysadená v záhrade. Ak spreje a postreky na hmyz posilníte týmtio prírodnými odpudzovačmi, účinok ešte znásobíte.

V sortimente internetového obchodu myaustria.sk nájdete nielen kvalitné spreje a postreky na hmyz, ale aj rady, ako ich používať a tak sa zbaviť komárov doma aj v záhrade.