Kino Palace v kúpeľoch Sliač uvíta v nedeľu 2. októbra 2011 o siedmej hodine večer Radošincov. Ponúknu divákom staronové predstavenie s názvom Radošinský výber. Je jedným z dvoch nových predstavení, ktoré Radošinske naivné divadlo uvádza vo svojej 48. sezóne.

Dvojhodinový program je výsledkom dialógu medzi divadlom a publikom – jeho kostru tvoria najobľúbenejšie kúsky z repertoáru divadla, ktoré si v diváckej ankete zvolili sami diváci. Tie sú doplnené o piesne z dielne Jána Melkoviča a Petra Mankoveckého interpretované živou kapelou a filmové ukážky. Autorom programu je Stanislav Štepka. Patronát nad predstavením si zobral na seba režisér a hudobný skladateľ Peter Mankovecký. Intenzívne skúšky, ktoré prebiehali od 15. júna priniesli svoje ovocie asi tri mesiace na to, kedy sa 12. septembra uskutočnila v Divadle CASSIA v Košiciach jeho premiéra. Po dvoch košických premiérach predstavenie na Sliači otvára „turné“, počas ktorého si predstavenie Radošinský výber budú môcť pozrieť aj diváci v Leviciach, Hlohovci, Martine, Ostrave, Žiline, Trenčíne, Nitre a Seredi.

V hereckých úlohách sa predstavia Stanislav Štepka, Maruška Nedomová, Andrea Martvoňová v alternácii s Petrou Humeňanskou, Marcela Vilhanová, Michaela Szöcsová, Michal Kubovčík, Richard Felix, Mojmír Caban, Juraj Haško, Vladimír Svítek a Ladislav Hubáček.

Vstupenky na predstavenie sú v predpredaji v MsKS Sliač a v Informačnom centre Zvolen.