Všetci milovníci oroseného kvaseného nápoja, nastražte všetky svoje zmysly, práve pre vás sa už 11. júna 2011 bude vo Zvolene konať 1.ročník pivno-turistického pochodu Šariš Zvolenská 12´.

Všetci „fajnšmekri“, ktorí by sa tejto výnimočnej akcie chceli zúčastniť musia vlastniť Pindex (pivný index), ktorý dostanú pri registrácii v hlavnom stane na bývalom dopravnom ihrisku pod Zvolenským zámkom. Registrácia bude prebiehať od 9.00 do 14.00 h poobede.

Úlohou súťažiacich bude zbierať pečiatky do pivného indexu od partnerských podnikov za vypitie akéhokoľvek alkoholického drinku. Partnerských podnikov je desať (Hubeerya, Kocúr, Mamut, City café, U nás doma, X legia, Charisma café, R-Pub, BarBar a Santtos), no prvý a posledný drink by mali súťažiaci vypiť v hlavnom stane.

V areáli bývalého autocvičiska, sa bude nachádzať hlavný stan pivno-turistického pochodu, kam patrí kryté sedenie pre približne 350-450 zúčastnených, pre ktorých budú dostupné štyri výčapné miesta, dva stánky s občerstvením a nebude chýbať ani hudobný stage. Po štvrtej hodine poobede sa rozbehne v tomto areáli sprievodný súťažný program s množstvom cien, po pol siedmej vystúpi kapela Neverback a o siedmej hodine príde na rad odovzdávanie Pindexov a počítanie pečiatok.

Veľké vylosovanie tomboly sa bude konať o 20.00 h, do ktorej bude zapojený každý účastník, ktorý odovzdá Pindex s vyplnenými dvanástimi políčkami. Návštevníkov poteší aj zábava v podaní šermiarskej skupiny Vir-fortis zo Zvolena. Bude nasledovať vyhlásenie úplných víťazov súťaží, v kategórii o veterána pivného pochodu, najusilovnejšieho turistu a turistku, najväčšiu skupinu pochodu a najlepší podnik, ktorý si určia zúčastnení na Pindexoch. Čerešničkou pred zavŕšením programu bude vystúpenie brušných tanečníc a večer uzavrie banskobystrická kapela RockFor.

Akcia je nabitá zaujímavým programom a podporuje typickú slovenskú náturu, tak si ju istotne nenechajte ujsť, ak ste starší ako 18 rokov.