Galéria Jána Kulicha vo Zvolenskej Slatine pozýva na „Prvé priehrštie“ literárnych, hudobných a výtvarných skvostov slovenských autorov pod názvom Prieniky do hĺbok skrytého a zjavného zápasu o slovenčinu.

priehrstie plagat galeria jana kulichaPodujatie sa v Galérii Jána Kulicha vo Zvolenskej Slatine na ulici Terézie Vansovej 2 uskutoční vo štvrtok 29. októbra o 18-tej hodine. Odznejú literárne a hudobné diela, ale pozrieť si bude možné aj výtvarné skvosty slovenských autorov s reálnou aj digitálnou prezentáciou diel Jána Kulicha, a to všetko komponované do špeciálneho programu. V tom diela odprezentujú Ida Rapaičová, Božidara Turzonovová či Jozef Šimonovič a zahrajú Marta Barabášová a Dalibor Karvay.

Prezentované budú literárne diela Mateja Bela, Valentína Beniaka, Antona Bernoláka, Michala MIloslava Hodžu, Jána Hollého, P. O. Hviezdoslava či Mikuláša Kováča, Andreja Sládkoviča či Ľudovíta Štúra. Odznejú aj hudobné diela Eugena Suchoňa, Ilju Zeljenku, Jána Zimmera či Ladislava Burlasa.

Vstupné na podujatie je vo výške 10 eur, v cene je zahrnuté drobné občerstvenie a vstupenky je možné zakúpiť aj prostredníctvom siete Ticketportal.