Séria demonštrácií, ktoré reagujú na zverejnenie údajných spisov Gorila pokračuje dnes 8.   februára v Banskej Bystrici.

Ilustračné foto: Ivan Golembiovský

Po piatkovom proteste vo Zvolene sa demonštranti zídu na Námestí SNP v Banskej Bystrici. “Stredajší ‘protest Gorila’ v Banskej Bystrici chce nielen poukázať na korupčné činy politikov a nekalé praktiky novodobých oligarchií z minulosti, ale v spolupráci s organizátormi protestov z celého Slovenska priniesť aj konkrétne a realizovateľné kroky do budúcnosti, ktoré bude verejnosť od svojich volených zástupcov žiadať,” píše sa v oficiálnom vyhlásení organizátorov banskobystrického stretnutia.

Stretnutie by malo začať o 17:00, trvať by malo približne do 19:00. Na sociálnej sieti Facebook doteraz potvrdilo účasť niečo cez 2000 ľudí.

Protesty Gorila sú reakciou na zverejnenie údajných spisov Slovenskej informačnej služby (SIS) pod krycím názvom Gorila. Z nich vyplývajú prepojenia politikov s finančnými skupinami, ktoré ovplyvňovali privatizáciu štátnych podnikov. Z nich mali plynúť pre zainteresované strany stámiliónové úplatky.