Park Ľudovíta Štúra bude aj tento rok v polovici júla patriť podujatiu Kinozáhrada. Séria filmových premietaní začína v pondelok, 15. júla a premietať sa bude každý večer až do štvrtka, 18. júla.

Zvolenčania si budú môcť opäť pozrieť známe zahraničné filmy v rámci „open-air kina“ a zadarmo. Od 15. do 18. júla organizátori premietnu filmové tituly, akými sú komédia Šéfovia na zabitie, mysteriózny thriller Stratené dievča, animovano-dobrodružné fantasy Ga´Hoole: Legenda o strážcoch a komediálna dráma 50/50.

V prípade, že aktuálne počasie podujatiu nebude priať, sa filmové premietania uskutočnia v priestoroch Starej radnice, a to vo veľkej sále. Začiatok premietania je vždy od 20.30 hod.

Program Kinozáhrady 2019

ŠÉFOVIA NA ZABITIE – pondelok 15. júla, USA, 2011, 94 min.

Ak je váš šéf psychopatický otrokár, totálny slizák alebo sexom posadnutá požieračka mužov, túžbu zabiť dôverne poznáte! Nezabudnite však na to, že aj ten najlepší plán má svoje medzery.

STRATENÉ DIEVČA – utorok 16. júla, USA, 2014, 149 min.

Amy sa stratila na 5. výročie svadby s Nickom. Zúfalý manžel robí všetko aby sa jeho žena našla. Policajti okrem Amy hľadajú aj človeka, ktorý môže za jej zmiznutie. Všetko ale ukazuje práve na Nicka. Kto to vlastne je? Trpiaca obeť alebo cynický netvor, ktorý vodí policajtov i verejnosť za nos?

GA´HOOLE: LEGENDA O STRÁŽCOCH – streda 17. júla, USA/Austrália, 2010, 97 min.

Príbeh Sorena, mladej sovy pálenej, ktorý je unesená sovami z Akadémie sv. Ególia pre osirené sovy. Akadémia by mala slúžiť ako sirotinec, no v skutočnosti je to ústav pre vymývanie mozgov mladých sov, ktoré sú pripravované na bitku s múdrymi a mierumilovnými sovami Ga’Hoole.

50/50 – štvrtok 18. júla, USA, 2011, 96 min.

Film inšpirovaný neuveriteľnou životnou skúsenosťou spisovateľa Willa Reisera vyrozpráva vtipný, dojemný a hlavne neobyčajný príbeh o priateľstve, hľadaní lásky a túžbu o prežitie hlavného hrdinu, ktorému práve diagnostikovali rakovinu …