ZVonline.sk, TS: OZ Slatinka M. Pavlíková | 18.6.2020

Problémy vtáctva v meste budú témou cyklu Zvolen Nahlas

Na programe Občianskeho združenia Slatinka je ďalšia diskusia, ktorá bude o aktuálnych problémoch životného prostredia v rámci cyklu Zvolen NAHLAS. Témou bude Príroda v meste – vtáky.

Diskusia je súčasťou cyklu verejných diskusií o aktuálnych problémoch životného prostredia v meste Zvolen – ZVOLEN NAHLAS, ktoré organizuje Združenie Slatinka s cieľom vytvoriť priestor pre kultivovanú a odbornú diskusiu o problémoch životného prostredia v meste Zvolen.

Nosnou témou stretnutia bude Príroda v meste – vtáky, ale diskutovať budú aj na otázky, prečo sú vtáky v meste dôležité a ako s nimi dobre spolunažívať, aké nástrahy číhajú na vtáky v mestách, prečo ekológovia nemajú radi presklené budovy a zrkadliace sa povrchy, prečo nestačí nalepiť na okná siluety dravcov a dotknú sa aj témy, či sú mestské holuby chránené a kde sa vôbec v meste nabrali. Stretnutie začína v piatok 19. júna o 18,00 hod. v kaviarni Džezva (Tehelná ul. 4).

Diskutovať budú experti

Počas diskusie budú prítomní experti v danej oblasti, a to Anton Krištín z Ústavu ekológie lesa SAV, Zvolen, Martin Korňan z Katedry aplikovanej zoológie a manažmentu zveri na Lesníckej fakulte TU Zvolen a Jana Pavlíková zo Združenia Slatinka.