Slnečný jún bude tento rok opäť patriť medzinárodnému divadelnému a opernému festivalu.   Zámocké hry zvolenské prinesú v 38. ročníku na divadelné dosky stálice, ale aj originálne tituly svetovej opernej scény.

Od svojho vzniku v roku 1974 prešiel festival mnohými úspešnými zmenami. Okrem činohernej časti pribudla aj operná časť a priestor na prezentáciu sa otvoril nielen divadlám z celého Slovenska, ale aj zahraničným produkciám. Historické prostredie Zvolenského zámku v spojení s hodnotným umeleckým zážitkom je výborným spôsobom ako osláviť prvé letné dni. Ako každý rok  sa môžete tešiť na prekvapenie v podobe operných  hviezd medzinárodného formátu.

V rámci opernej časti festivalu, ktorý  organizuje Štátna opera v Banskej Bystrici majú diváci možnosť vzhliadnuť premiéru Donizettiho opery Nápoj Lásky. Milovníkov exotiky a dojímavých melódii poteší opera Madam Butterfly z produkcie rakúskej režisérky Barabary Klimo. Zaujímavosťou festivalu bude koncertné uvedenie menej známej Donizettiho opery Poliuto.

Z komorných podujatí festivalu uvádzame koncert sakrálnej hudby a koncert operných árii v podaní mladých operných spevákov pod názvom Mladosť na Zámku.

Vrcholom festivalu bude predstavenie z repertoáru hosťa z Krakovskej opery. V ich podaní zaznie Tosca Giacoma Pucciniho. Opernú časť festivalu uzavrie v sobotu predstavenie Nabucca od Giuseppa Verdiho.