Na zvolenskom námestí to bude koncom mája opäť poriadne žiť. Dni mesta Zvolen odštartujú spevom, hudbou a tancom letnú kultúrnu sezónu v meste.

Čerešničkou na torte bude v rámci slávností mesta koncert známych skupín Le Payaco či Noc a deň. Predstaví sa aj mestská policajná rocková kapela Police Team a návštevníci si budú môcť zaspievať obľúbené hity skupiny Elán s hudobnou skupinou Elán Revival. „Dni mesta Zvolen sú tento rok oslavou už 776. výročia obnovenia mestských práv a my sa tešíme, že ich všetci spoločne oslávime na našom krásnom námestí,“ vyjadrila sa primátorka Zvolena Lenka Balkovičová.

V piatok, 24. mája sa program ponesie v duchu Dňa prevencie. Otvorí ho sprievod účinkujúcich, ktorí budú pochodovať centrom mesta a následne sa so svojimi tanečnými a hudobnými vystúpeniami predstavia deti z umeleckých a základných škôl. Chýbať nebudú ani športovci s ukážkami karate i fitness, mažoretky Zuzany Niščákovej či Škola bojových umení Budokan. „Tento rok sa návštevníci môžu tešiť aj na Deň otvorených dverí mestskej polície. Okrem iného sa zoznámia s ukážkou policajnej práce či s prezentáciou výstroja a výzbroje,“ hovorí riaditeľka Zvolenského kultúrneho centra Juliana Kochlicová Ištóková. Prehliadku zakončí vystúpenie hudobnej kapely Police Team.

Mesto počas piatkového večera ovládne rytmus najväčších hitov 60. a 70. rokov v podaní skupiny Pohoda ZV, ktorú neskôr vystrieda hudba kapely Noc a deň. Na záver fanúšikov známej slovenskej hudby poteší aj vystúpenie kapely Elán Revival.

Aj druhý deň čaká Zvolenčanov a návštevníkov mesta bohatý kultúrny program. „Okrem Zvolenského speváckeho zboru a Detského folklórneho súboru Huncútik vystúpia aj Kris Druga & Martin Rehák či študenti konzervatória Pink Harmony. Zatancuje, zahrá a zaspieva ľudový súbor Zornička a podvečerný program otvorí hudobná skupina Bosé nohy,“ doplnila Juliana Kochlicová Ištóková. Večernú atmosféru rozprúdia obľúbené piesne v podaní kapely Police Team a celý program vyvrcholí vystúpením obľúbenej slovenskej skupiny Le Payaco. To však nie je ani zďaleka všetko.

Aj tento rok na námestí veľký nápis Zvolen

„Na umeleckom stvárnení jednotlivých písmen sa budú podieľať miestni umelci a umelecké školy, ktoré sme oslovili: CVČ Domino, ZUŠ Nádvorná, Stredná súkromná umelecká škola vo Zvolene, Základná umelecká škola Pink Harmony, zoskupenie umelcov Zvolenská sedmička, Gymnázium Ľ. Štúra a street art umelec Jozef Spodniak známy pod pseudonymom Panika 71. ZUŠ Nádvorná a gymnázium si takto pripomenú aj svojich sto rokov, ktoré tento rok oslavujú,“ vysvetľuje Kochlicová Ištóková.

Nápis bude zdobiť námestie mesta až do konca letnej kultúrnej sezóny.