PR článok | 11.9.2018

Pripravte svoje auto na príchod chladnejšieho počasia

Leto je už definitívne za nami, aj keď nadpriemerne teplý september prekvapil aj skúsených meteorológov. Prichádza obdobie, pre ktoré sú typické ranné hmly, prízemné mrazy, popadané listy na vozovke a silné dažde. Nastáva teda čas skontrolovať auto a pripraviť ho na príchod chladnejších mesiacov.

Kontrola osvetlenia auta

V prvom rade si skontrolujte, či máte funkčné LED denné svietenie. Na cestách s vysokým výskytom hmiel, najmä v podhorských oblastiach musíte byť viditeľný. V takýchto úsekoch musíte mať dostatočný prehľad v tom, čo sa deje na vozovke pred vami. Práve teraz v septembri migruje lesná zver, preto vám odporúčame mať dobré osvetlenie auta a samozrejme ísť pomaly v tých úsekoch, v ktorých je zvýšený výskyt lesnej zveri.

Nepodceňte situáciu a urobte všetko pre to, aby ste aj v jesennom pochmúrnom počasí boli viditeľný. Kvalitné LED denné svietenie vám môže zachrániť život. Ak vám LED žiarovky pomaly dosluhujú, odporúčame vám kúpiť si LED auto žiarovky T10.

Stierače a ostrekovače

Stierače a ostrekovače budete najviac používať práve teraz na jeseň. Jeseň je typická padaním lístia a silným vetrom. Bez funkčných stieračov a ostrekovačov by ste nevideli cez čelné sklo a tým pádom ani nemohli jazdiť.

Ak je potrebné, na stieračoch vymeňte gumy a do ostrekovačov nalejte nemrznúcu zmes. Na prelome septembra a októbra sa začínajú aj na našom území objavovať prízemné mrazy, na ktoré by vám bola letná zmes v ostrekovačoch zbytočná. Nezabúdajte si dať skontrolovať aj mrazuvzdornosť chladiacich kvapalín.

Pred začiatkom zimy vám odporúčame skontrolovať aj stav brzdnej kvapaliny, stav batérie, ale aj nastavenie svetlometov. Na jeseň a v zime si radšej udržiavajte väčší odstup od áut pred vami, pretože riziko šmyku je vyššie práve v tomto ročnom období.

Ak nemáte v aute gumové rohože, zaobstarajte si ich čím skôr. Ochránite tak čalúnenie pred vodou a špinou, ktorá sa vám v sychravom počasí nalepí na podrážky.