daroanie krvi foto redcross.skNa Internáte Ľudovíta Štúra potečie 6. marca krv. Technická univerzita vo Zvolene sa totiž zapojila do celoslovenskej kampane Slovenského Červeného kríža. Vítaný je každý darca.

Či už ste prvodarca, ašpirant na Jánskeho plaketu, študent Technickej univerzity vo Zvolene alebo pracujúci, nasledujúca výzva platí aj pre vás. Už tento štvrtok, 6. marca, sa môžete stať pre niekoho tým pravým a pomôcť tak ľuďom, ktorí to potrebujú. Stačí, keď nazbierate odvahu a prídete darovať krv. Mobilné odberové centrum vám bude k dispozícii na Internáte Ľudovíta Štúra („Starý internát“, Študentská 17) v „Žltom kútiku“ (klubovni na prízemí bloku C) od 08:00 hod.

Celoslovenská kampaň s názvom „Pre niekoho si ten pravý“,  ktorá potrvá do 14. marca, má za cieľ osloviť okrem pravidelných darcov hlavne mladých ľudí a šíriť myšlienku darcovstva krvi. Kampaň organizuje Slovenský Červený kríž (SČK) v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR (NTS SR) a hematologicko-transfúziologickými oddeleniami nemocníc (HTO).

Inštrukcie pred odberom krvi: Na odber si so sebou nezabudnite priniesť občiansky preukaz, kartičku poistenca a kartičku darcu krvi (okrem prvodarcov). Štrnásť hodín pred odberom krvi sa neodporúča konzumovanie tučných jedál. Darca by si mal, naopak, v deň odberu pripraviť ľahké raňajky pozostávajúce zo suchárov, chleba, medu, džemu, ovocia alebo zeleniny. Dôležité je taktiež dbať na dostatočný prísun tekutín.