Ani v závere februára nechýbajú vo zvolenskom Kine Star filmové novinky.

Od štvrtka, 24. februára môžete v premiére vidieť napríklad aj americkú drámu Belfast. Pripravená je tiež česká komediálna snímka Mimoriadna udalosť, za ktorej vznikom stojí talentovaný český herec a režisér Jiří Havelka. V predpremiére už navyše budete môcť vidieť i dlhoočakávaný akčný triler Batman. Podarí sa temnému rytierovi definitívne poraziť zlo?

Kompletný program premietaní počas nasledujúcich dní nájdete na stránke kina a informácie o nových filmoch aj v našom článku nižšie.

BELFAST

Buddy je deväťročný chlapec, ktorý má pocit, že mu patrí celý svet. Ten sa aktuálne obmedzuje na ulice rodného Belfastu, kde prežíva pravé chlapčenské dobrodružstvá a prvú lásku (respektíve sa o ňu neohrabane snaží). Keď potrebuje poradiť, môže sa obrátiť na babičku s dedom, keď potrebuje ošetriť odreté koleno alebo objať, má na to milujúcu mamičku, a otecko je tu predovšetkým od toho to, aby mal Buddy ku komu vzhliadať. Prehľadný, bezpečný a zrozumiteľný svet konca šesťdesiatych rokov minulého storočia však začnú narušovať sociálne a náboženské konflikty, ktoré sa valia celým Belfastom a nevyhnutne zavítajú aj do ich ulice. Hrdinovia a zlosynovia, na ktorých sa Buddy a jeho kamaráti dovtedy iba hrali, sú zrazu všade naokolo. Kam v tomto premenenom svete bude patriť Buddyho rodina?

MIMORIADNA UDALOSŤ

Ústrednú mimoriadnu udalosť spôsobí rušňovodič, ktorý neplánovane zastaví uprostred polí a vystúpi z vlaku, aby vyriešil drobný technický problém. Bohužiaľ zastavil v miernom protisvahu a vlak mu ujde. Zarozprávaní cestujúci ocenia, že zase idú, ale čoskoro si uvedomia, že idú späť do východiskovej stanice. Hlasno protestujú a dožadujú sa informácií. Kabína rušňovodiča je však zamknutá a nikto sa spoza dverí neozýva. Cestujúci za pomoci mierneho násilia nakoniec dvere kabíny strojvodcu otvoria, ale tam si iba potvrdia najhoršie očakávania – motoráčik nikto neriadi. Veľmi nesúrodá skupina ľudí, ktorú na chvíľu zviedla dohromady jazda vlakom, má teraz jeden spoločný cieľ – prežiť túto cestu v zdraví.

BATMAN – PREDPREMIÉRA

V stredu, 2. marca o 20.00 hod,

Dva roky po tom, čo Batman (Robert Pattinson) sám seba vymenoval za stelesnenie pomsty v Gotham City, zaútočí zabijak na mestskú elitu sériou sadistických machinácií. Záhadné stopy vedú najlepšieho detektíva na svete do podsvetia, kde sa stretne s postavami ako Selina Kyle alias Catwoman (Zoë Kravitz), Oswald Cobblepot alias Penguin (Colin Farrell), Carmine Falcone (John Turturro) a Edward Nashton alias Riddler (Paul Dano). Keď začne byť prípad príliš osobný a zámery páchateľa jasné, Batman musí nadviazať nové kontakty, odhaliť vinníka a priniesť spravodlivosť do zneužívania moci a korupcie, ktoré už dlho sužujú Gotham City.

Aktuálny program Kino Star Zvolen si môžete vždy pozrieť na internetovej stránke kina a aktuálne informácie nájdete tiež na facebook stránke Kino Star Zvolen.