Medzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm zavíta v stredu 27. februára do Domu kultúry ŽSR. Pre návštevníkov je pripravený pestrý program dokumentárnych filmov a okrem jedinečných filmov i diskusia Domácnosť bez odpadov. Na svoje si prídu aj žiaci základných a stredných škôl, pre ktorých je pripravený doobedný Junior festival.

Cieľom festivalu je inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja. V rámci celoročnej tour prináša festival Ekotopfilm – Envirofilm do regiónov Slovenska výber najlepších filmov aktuálneho ročníka.

„Naša spoločnosť sa mení, naše prostredie je už iné. Obdobie, ktoré v súčasnosti žijeme je výrazne ovplyvnené ľudskou činnosťou. Vidíme to v našich festivalových filmoch každý rok. Tento rok premietame niekoľko filmov, ktoré dokazujú, že naša planéta je už odlišná, ako sme ju poznali. Ľudia často myslia iba na svoj komfort a neplánujú zmeniť svoj životný štýl. My sa snažíme verejnosť inšpirovať k zmene,’’ vysvetľuje zmysel podujatia generálny riaditeľ festivalu Peter Lím. Filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm začne doobeda Junior festivalom pre vopred prihlásené základné a stredné školy. Festival následne pokračuje večerným programom pre širokú verejnosť. Filmový program od 16.00 do 21.30 hod, poskytne divákom pohľad nielen na problémy, ktoré sužujú naše životné prostredie, ale aj ich riešenia a úspešné príbehy záchrany.

Objavte spolu s festivalom tajomstvá každodenného života kamčatských medveďov, vydajte sa na cyklovýlet po Nórsku, odhaľte čierny trh so slonovinou alebo nájdite alternatívy jednorazových plastov. Program je obohatený o inšpiratívnu diskusiu Domácnosť bez odpadov, ktorá dá o 18-tej hodine návštevníkom návod na to, ako predchádzať vzniku odpadov a ako ich správne triediť, keď už raz našli cestu do našich domovov. Viac informácií o programe nájdete na oficiálnej stránke festivalu. Vstup na festival je voľný.