S prvým snehom a prvými mrazmi dochádza k obmene šatníka a tí zodpovednejší z nás prezúvajú nielen motorové vozidlá, ale aj topánky. V zimnom období je vždy lepšie siahnuť po takých, ktoré nás ochránia pred chladom a zimou. Páni zväčša nemajú s výberom také starosti ako nežnejšie polovičky, a tak sa pozrieme na to, ako vybrať vhodné dámske topánky na zimu.

Ostať trendy alebo vsadiť na praktickosť?

V zimnom období sa oplatí investovať do kvalitnej obuvi určite viac, než je tomu počas slnečných a teplých dní. Zdravie máme len jedno a pokiaľ sa všemožne usilujeme o jeho zachovanie, mali by sme klásť dôraz aj na výber vhodných topánok. Dámske zimné topánky však môžu byť okrem kvalitatívnej stránky aj dobre vyzerajúce a trendy a ženy zvyčajne premýšľajú pri ich výbere o krok napred. V mysli totiž kombinujú rôzne variácie “outfitov” a zvažujú, ktoré topánky by mohli byť tie pravé. Ktoré typy topánok môžeme medzi ne radiť?

Nadčasové čižmy nad kolená

Vo svete módy, v ktorom sa snažíme zachovať si trendy tvár, sú čižmy nad kolená nadčasovou záležitosťou. Nikdy nesklamú, dajú sa kombinovať k rôznym štýlom a rôznym doplnkom a zároveň chránia veľkú časť nôh. Ich dlhé zvršky siahajú až ku stehnám a investícia do nich môže byť pokojne záležitosťou na niekoľko sezón. Rozmanitosť vysokých čižiem sa pretavuje aj do rôznych materiálov, z ktorých sú vyrobené. V obchodoch, akým je napríklad aj CCC, nájdete čižmy z viacerých materiálov, a tak si dámy prídu na svoje bez ohľadu na to, či navštívia niektorú z predajní alebo sa rozhodnú pre nákup online. Výhodou spomínanej siete je široký sortiment.

Platforma v zime? Je to na zváženie

Pokiaľ by sme sa snažili nájsť jeden trend, ktorý nás sprevádza pri výbere obuvi počas celého roka, sú to topánky na platforme. Od šľapiek, sandálov na platforme, ktoré sme vynosili v lete, nás neopustili ani na jeseň v znamení mokasín, poltopánok či iných typov. A svet na platforme nás neopúšťa ani v zimnom období, kedy vsádzame pri nákupe topánok napríklad na členkové čižmy alebo huňaté zimné topánky s kvalitnou podrážkou.

Samozrejme, platforma môže znamenať isté riziko, najmä pokiaľ napadne sneh a do toho prídu poriadne mrazy. Obozretnosť je preto na mieste, a preto pri nákupoch v CCC neprehliadnite široký sortiment a zvážte svoje možnosti a schopnosti. Nie je nič horšie, ako prísť k úrazu kvôli nevhodnému výberu topánok.

Základom je kvalitný materiál

Všeobecná zhoda asi nastáva pri výbere materiálu, z ktorého by mali byť dámske zimné topánky vyrobené. Najčastejšou a azda aj najrozumnejšiou voľbou sa javia byť topánky vyrobené z kože. Tá vám zabezpečí, že vaše topánky vydržia nejednu sezónu, budú stále vyzerať ako nové a nepremoknú vám. Tak vám nebude zima a vaša noha bude v teple. Jednou z výhod koženého materiálu zvykne byť aj to, že z vnútornej strany bývajú mierne zateplené, vďaka čomu nemusíme nosiť najhrubšie ponožky a aj napriek tomu udržíme nohy v teple a v suchu.