V nádhernom prostredí obce Bzovík, v okolí opevneného kláštora z 12. storočia, bude na vás dýchať stredoveká atmosféra, hrať hudba, rozvoniavať jedlo a potešia vás remeslá a rôzne hry. A možno uvidíte aj ducha zavraždenej dcéry urodzeného pána Balašu, ktorá sa údajne stále pohybuje v útrobách opevnenia.

Aby história žila, učila a bavila. To je hlavným cieľom občianskeho združenia Stredovek.sk. Ich snahou je dostať obec Bzovík do povedomia širšej verejnosti. Aj preto päťdesiatim návštevníkom festivalu pripravili unikátny zážitok.

V piatok 5. augusta si okrem festivalového programu môžu užiť noc pod holým nebom v bezpečí mohutných hradieb opevneného kláštora a v sobotu 6. augusta sa môžu pridať k ostatným návštevníkom festivalu a vychutnať si pokojnú stredovekú atmosféru spolu so svojimi rodinami.

Nápad, zažiť neopakovateľnú atmosféru trochu inak, tu bol aj pred dvomi rokmi, no pandémia mu dala stopku. O to viac sa organizátori tešia, že to tentokrát vyjde a účastníci festivalu si budú môcť v piatok 5. augusta od 17.00 h zahrať hry pre rodičov s deťmi, absolvovať prehliadku opevneného kláštora Bzovík, pozrieť si predstavenie bojovníkov a ukážky zbroja, ako aj šermiarske súboje, lukostreľbu a ohňovú šou.

V sobotu 6. augusta začína festival o 10.00 h a okrem vystúpenia skupiny Prastrom sa môžete tešiť na trh s otrokmi, turnaje jednotlivcov, ukážku odievania, prehliadku kostýmov, bitku o most, či záverečnú hromadnú bitku.

Nechajte na seba pôsobiť čaro stredoveku. Festival Stredovek.sk, festival pre celú rodinu, už tento víkend 5. až 6. augusta na Bzovíku. Kompletný program festivalu nájdete na stránke stredovek.sk. Vstupenky na nočný zážitok si môžete zakúpiť na stránke predpredaj.zoznam.sk.