Príslušníci Hasičského a záchranného zboru dňa 24. novembra 2011 v poobedných hodinách zasahovali pri dopravnej nehode lesného traktora pri obci Zaježová, okres Zvolen.

Na linku tiesňového volania o 14:42 hod. bola ohlásená udalosť, pri ktorej malo dôjsť k prevráteniu pracovného stroja UDS zo svahu do vodného toku so zranením.

Na miesto udalosti boli vyslaný dvaja príslušníci Hasičského a záchranného zboru s technikou z Hasičskej stanice vo Zvolene. Po príchode na miesto udalosti bolo však prieskumom zistene, že sa jedna o prevrátený lesný traktor, z ktorého pri páde dĺžky cca. 150 metrov vodiča vyhodilo na voľne priestranstvo. Vodič pri príchode príslušníkov HaZZ bol v starostlivosti posádky zdravotnej záchrannej služby.

Pri nehode došlo k roztrhnutiu traktora na dve časti, ktoré sa nachádzali v potoku a príslušníci HaZZ za pomoci sorpčných prostriedkov zabezpečili nádrž na pohonné hmoty, otvorene časti motora a prevodovky proti úniku prevádzkových kvapalín do vodného toku. Následne boli obidve časti traktora boli za pomoci ďalšieho lesného kolesového traktora za asistencie príslušníkov HaZZ vyslobodené z potoka na breh, kde boli opätovne vykonané opatrenia na zabránenie uniku prevádzkových kvapalín do pôdy a vody. Po príchode odťahovej služby, príslušníci HaZZ asistovali pri nakladaní vraku nakoľko v dôsledku manipulácie hrozil následný uník prevádzkových kvapalín.