V utorok v ranných hodinách došlo na ceste III/2447 smerom na Dolné Breziny k prepadnutiu mosta. Ten bol aktuálne v rekonštrukcii s obmedzenou prejazdnosťou, napriek tomu naň vyšiel plne naložený kamión a most sa pod jeho váhou zrútil.

„Most bol v rekonštrukcií z eurofondov, prejazdný v jednom profile a jeho nosnosť bola obmedzená na 8 ton. Navrhovali sme celkové uzavretie mostu, no nebolo vydané súhlasné stanovisko,“ informoval Banskobystrický samosprávny kraj.

Počas rekonštrukcie mosta, z ktorého bola prejazdná počas rekonštrukcie len jedna jeho časť, bolo pred vjazdom vyznačené dopravné značenie obmedzujúce prejazd len pre vozidlá do 7,5 tony.

„Vodič nákladného vozidla naloženého hlinou však toto značenie nerešpektoval a most sa pod ním prelomil. Pri nehode sa našťastie nikto nezranil,“ informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici.

Na mieste sú aj zástupcovia Úradu BBSK a Banskobystrická regionálna správa ciest, a.s., ktorí následky mimoriadnej situácie odstraňujú. Obchádzka, s ktorou miestni vodiči musia počítať zjavne na dlhší čas, je možná cez Ostrú Lúku.