TS KRPZ BB (P. Vašková) | 28.10.2011

Pri nehode vo Zvolene zahynula mladá žena

Tragická dopravná nehoda sa stala v piatok v skorých ranných hodinách vo Zvolene na križovatke pri sídlisku Západ.

Foto: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici

Nadránom tu došlo k zrážke osobného motorového vozidla Renault s linkovým autobusom, ktorý smeroval z Banskej Bystrice do Prahy. Podľa doterajšieho objasňovania, k  dopravnej nehode malo dôjsť tak, že 28-ročný vodič Renaultu nedal prednosť v jazde po hlavnej ceste prichádzajúcemu autobusu a došlo k zrážke. Pri nehode došlo k vážnym zraneniam 32-ročnej spolujazdkyne z osobného motorového vozidla. Mladá žena zraneniam na mieste nehody podľahla.

Vodič vozidla bol so zraneniami prevezený do nemocnice. Presný rozsah jeho zranení zatiaľ nie je známy. V autobuse sa v čase nehody nachádzalo 7 cestujúcich a vodič, z ktorých sa nikto nezranil. Požitie alkoholu u vodiča autobusu zistené nebolo. U vodiča osobného vozidla bol za účelom zistenia prípadného požitia alkoholu nariadený odber krvi.

Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania, ku ktorému budú prizvaní aj znalci z odboru dopravy.

Polícia chce touto cestou opätovne vyzvať všetkých účastníkov na cestách, aby si  uvedomili, že svojou vlastnou nezodpovednosťou na cestách ohrozujú aj ostatných jej  účastníkov.  Skúsme každý svojim vlastným pričinením pozitívne prispieť k zlepšeniu bilancie štatistík v dopravnej nehodovosti a nešťastí na cestách.