Na ceste I/16 v katastri obce Mýtna v okrese Lučenec došlo v pondelok popoludní ku tragickej dopravnej nehode. Ako informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici, na mieste sa zrazilo vozidlo odťahovej služby s prechádzajúcou sanitkou.

„Podľa predbežných informácií z miesta nehody došlo k čelnej zrážke sanitky a vozidla odťahovej služby. 62-ročný vodič sanitky žiaľ zraneniam na mieste podľahol. Zatiaľ bližšie nešpecifikované zranenia utrpel aj spolujazdec, záchranár v lôžkovej časti sanitky, ktorý bol z miesta so zraneniami prevezený do nemocnice. Podľa predbežných informácií povrchové zranenia utrpela aj prevážaná pacientka a vodič odťahovej služby. Nehoda si vyžiadala aj uzavretie cesty I/16 až do odstránenia následkov a riadneho zadokumentovania nehody,“ informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici.

Polícia ďalej vyšetruje presnú príčinu vzniku nehody ako aj okolnosti jej vzniku. Už krátko po nehode boli na miesto prizvaní aj súdni znalci z odboru cestnej dopravy.

Úsek patrí medzi miesta častých dopravných nehôd a aj to je jedným z dôvodov, pre ktorý nad ním v súčasnosti prebieha náročná výstavba estakády rýchlostnej cesty R2, ktorá už čoskoro výrazne zrýchli spojenie Zvolena s Lučencom.