TS KRPZ v BB (M. Faltániová) | 11.3.2014

Pri dopravnej nehode zomrel motocyklista

Polícia vo Zvolene vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala v nedeľu (9.3.) o  12.30 hodine, v katastri obce Ladzany v okrese Krupina.

IMG_0017Na ceste I/51, 62-ročný vodič motocykla  Suzuki  Intrude z Hurbanova, narazil do dopravného značenia. Vodič viedol  motocykel v smere od obce Žemberovce na obec Ladzany, pričom pri  prejazde ľavotočivej zákruty v mieste klesania  cesty  z  doposiaľ  nezistených príčin zišiel mimo cestu vpravo, kde narazil  do  dopravného  značenia. Pri dopravnej nehode  došlo  k  vážnym  zraneniam vodiča,  ktorý bol prevezený do nemocnice  v  Leviciach, kde na  následky  zranení zomrel. Škoda na motocykli a  dopravnom značení je odhadnutá na tisíc eur. Na mieste dopravnej nehody bol prítomný  aj  znalec z  odboru  cestnej dopravy.  Poverený príslušník začal  trestné  stíhanie pre prečin usmrtenie.

V tomto období polícia upozorňujeme vodičov motocyklov, že na cestách sa môže nachádzať po zime štrk, čo môže byť možnou príčinou dopravnej nehody. Vodiči motocyklov a ich spolujazdci zvyšujú bezpečnosť jazdy aj riadne upevnenou ochrannou prilbou na hlave, ktorá im pri páde môže zachrániť život. Okrem opatrnej a predvídavej jazdy sa tak zvyšuje ich bezpečnosť v prípade dopravnej nehody.

Fotogaléria