TS KRPZ v BB (M. Faltániová) | 13.7.2016

Pri čelnej zrážke kamiónov v Dobrej Nive zomrel jeden vodič

Polícia vo Zvolene vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala v pondelok (11.7.) o 5.45 hodine  na ceste I/66 v obci Dobrá Niva.

DSC_0013Pri nehode došlo k zrážke  jazdnej súpravy zloženej z ťahača Volvo s cisternou, ktorú viedol 31-ročný vodič občan Maďarska a jazdnej súpravy  zloženej z  ťahača DAF s návesom, ktorú viedol  37-ročný vodič z Poľska. K nehode došlo podľa predbežných  zistení  tak,  že  vodič  Volva a cisterny jazdil v smere jazdy od Krupiny na Zvolen, pri  prejazde ostrej pravotočivej zákruty sa prevrátil na ľavý bok a v protismernej časti vozovky sa zrazil s oprotiidúcou  jazdnou  súpravou   DAF s návesom.

Pri nehode  došlo k ťažkému zraneniu vodiča poľského kamiónu, ktorý bol z miesta nehody letecky transportovaný do nemocnice v Banskej  Bystrici, kde  o  15.17 hodine svojim zranenia podľahol. Vodič maďarského kamióna sa pri nehode ľahko zranil a bol prevezený do nemocnice vo Zvolene. Podľa   predbežnej  lekárskej  správy utrpel zranenia z ktorých sa bude liečiť do 28 dní, požitie alkoholu u neho zistené nebolo. Pri dopravnej nehode vznikla na vozidlách škoda odhadnutá na 37.500 eur.  Po nehode bola cesta v obci uzavretá až do 15.45  hodiny. Premávka  bola odklonená po  miestnych  komunikáciách  obce.

Príčinu a mieru zavinenia dopravnej nehody bude skúmať znalec z odboru cestnej dopravy. Poverený príslušník začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenie.

Fotogaléria