medved foto vlado poliakV noci zo soboty na nedeľu došlo k netradičnej dopravnej nehode na rýchlostnej ceste R1 neďaleko Zvolena. Pri Budči išlo o stret osobného automobilu s mladým medveďom.

Podľa informácií Televízie Joj išlo o zhruba stokilového mladšieho medveďa, ktorý sa krátko po polnoci ocitol uprostred rýchlostnej cesty pri obci Budča. V momente sa ocitol pred osobným automobilom Kia, v ktorom sa viezla mladá rodina s malým dieťaťom. Pri zrážke prišiel o život medveď a došlo k masívnemu poškodeniu prednej časti vozidla. Cestujúcim, vrátane dieťaťa v detskej autosedačke, sa nič nestalo. Pri uvedenom úseku sú miesta, kde sa nenachádza ochranné pletivo okolo rýchlostnej komunikácie, a zver tak má možnosť prechodu. Nakoľko v nočných hodinách je nižšia i premávka, zvieratá nie sú zvukmi plašené tak, ako počas dňa.

Nejde pritom o prvú zrážku s medveďom v tejto oblasti na rýchlostnej ceste R1 za posledné roky. Vlani bol zrazený medveď pri Hronskej Dúbrave, tri roky dozadu zas pri Žiari nad Hronom.