Z mesta pod Pustým hradom poputuje na východ Slovenska pomoc v podobe 10-tisíc eur. Prešovu pípne na účet finančná čiastka ešte počas starého roka.

Piatok 6. december 2019 ostane zapísaný v pamäti Prešovčanov navždy. Výbuch plynu v jednom z bytových domov na Mukačevskej ulici bol natoľko silný, že pripravil o život niekoľkých ľudí, desiatky ďalších zranil a zobral im strechu nad hlavou.

Na tragédiu zareagovali Slováci vlnou solidarity, keď ponúkli obyvateľom zničenej bytovky ubytovanie, materiálnu či finančnú pomoc. Pridali sa aj samosprávy. Od západu po východ Slovenska jednotlivé mestá a obce začali vyčleňovať peňažné príspevky na pomoc obyvateľom Prešova postihnutým tragédiou.

Výnimkou neostal ani Zvolen a primátorka Lenka Balkovičová zvolala na žiadosť poslancov mimoriadne rokovanie mestského zastupiteľstva. Uskutočnilo sa v pondelok, 30. decembra a práve počas neho bola schválená suma 10 tisíc eur ako pomoc obyvateľom dnes už neexistujúcej prešovskej bytovky. Peňažný príspevok bude z účtu mesta poslaný neodkladne, aby pomoc do Prešova dorazila ešte v starom roku.