ZlodejVyšetrovateľ vo Zvolene obvinil zo zločinu lúpeže 48-ročného muža zo Zvolenskej Slatiny. V piatok (21.8.) okolo 19.00 hodine na ulici SNP vo Zvolenskej Slatine, vedľa autobusovej zastávky, lúpežne prepadol 25-ročného muža zo Zvolenskej Slatiny, ktorý je osobou s ťažkým zdravotným postihnutím, je nepočujúci.

Strčil mu ruky do vreciek krátkych nohavíc a z pravého vrecka mu chcel vytiahnuť peňaženku. Poškodený mu v tom chcel zabrániť, ale obvinený mu podkopol obidve nohy a po jeho páde na zem ho niekoľko krát udrel po hlave a pravom ramene. Následne mu vytiahol peňaženku z pravého vrecka a ušiel. Poškodenému spôsobil pomliaždenie pleca a ramena a krádežou peňaženky mu vznikla škoda odhadnutá na 40 eur.

Podozrivého muža polícia v sobotu v dopoludňajších hodinách zadržala. Po vykonaní procesných úkonov ho vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely. Ešte v ten istý deň bol so súhlasom prokurátora prepustený a stíhaný bude na slobode. Keďže tento zločin spáchal na chránenej osobe, hrozí zaň trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.